Šogad Muzeju nakts norisināsies sestdien, 18.maijā. Ieskaties, kādas norises ir sagatavojuši muzeji Pierīgā!
Ādažu novads

No vellapēda līdz fiksītim: velosipēdu stāsti Ādažu novadā

CARNIKAVAS NOVADPĒTNIECĪBAS CENTRS
Jomas iela 7, Carnikava, t.29128086

19.00–20.00    Izstādes „No vellapēda līdz fiksītim: velosipēdu stāsti Ādažu novadā” atklāšana;
20.00–21.00    Radošo kolāžu meistarklase „Mans „ričuks” un es”

 

Ciemos pie „Rīgas ūdens”

VĒSTURISKĀ SŪKŅU STACIJA „BALTEZERS”
Rīgas-Tallinas šosejas 3.kilometrs, Sūkņu stacijas iela 14, Baltezers

www.rigasudens.lv

19.00–01.00    Piedāvājam apskatīt sūkņu stacijā esošos eksponātus, kas ļaus izsekot Rīgas ūdenssaimniecības attīstībai no viduslaikiem līdz mūsdienām. Ekskursijas būs gan gida pavadībā, gan ekspozīciju varēs brīvi apskatīt pārējā laikā. Apmeklētājiem būs arī iespēja noskatīties vēsturisko filmu „Ceļojums pagātnē” un uzzināt interesantus faktus par „Rīgas ūdens” apgādes vēsturi, kā arī apskatīt „Rīgas ūdens” mobilo ūdens staciju un uzpildīt savas ūdens pudeles. Aicinām pieteikties ekskursijām līdz 17.05.24, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

Satiec rakstniekus, baudi vietējo ražotāju devumu un izmanto izdevīgo Muzeju nakts cenu pārsteigumu visas dienas garumā!

APGĀDA ZVAIGZNE ABC GRĀMATNĪCA
Rīgas gatve 5, t/c „Apelsīns”, Ādaži, t.28039950; www.zvaigzne.lv

10.00–21.00    Grāmatnīca atvērta
17.30–18.30    Aivara Kļavja autogrāfu stunda.

____________________________
Eiropas „Muzeju nakts” ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005. gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Akcijas iniciators un koordinators ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Informācija par akciju Eiropas valstīs ir atrodama vietnē www.nuitdesmusees.culture.fr. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.
Akciju „Muzeju nakts” Latvijā koordinē Kultūras ministrija sadarbībā ar biedrību „Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja”. 

Pilna Muzeju nakts pasākumu programma pieejama: https://latvia.icom.museum.lv/muzeju-nakts/programma/