Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Pierīga, kas bieži vien tiek asociēta kā ekonomiski visdinamiskākais reģions, bet tai pat laikā, arī vieta, kur dabas tūrisms vistuvāk atrodas galvaspilsētai, ceļotājiem piedāvā patiešām unikālu pieredzi arī Baltijas mērogā. Tikai te, viegli, ātri un ērti sasniedzamajos Pierīgas novados atradīsi vecāko golfa laukumu, augstāko grafiti torni, lielāko teleskopu, garāko brīvdabas gleznu galeriju un vēl citas īpašas vietas, kuras noteikti ir jāredz un jāpiedzīvo katram! Svini starptautisko tūrisma dienu, ieplānojot atpūtu Pierīgā!

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Šodien, 25. septembrī, Biznesa augstskola Turība un Pierīgas tūrisma asociācija parakstīja sadarbības līgumu, lai veicinātu profesionālās augstākās izglītības pilnveidošanu un Pierīgas uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, attīstību un šajā jomā strādājošo darbinieku izglītošanu, kā arī veidotu eksportspējīgus tūrisma produktus un pakalpojumus.

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

13.septembrī, Olaines kopstrādes telpās, fokusgrupā “Kvalitatīva satura veidošana sociālajos tīklos” tikās Pierīgas reģiona tūrisma nozares pārstāvji – Pierīgas tūrisma asociācija un tās biedru pašvaldību tūrisma speciālisti, uzņēmēji un vietējās rīcības grupas.

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

23. septembrī aicinām ar vērienu kopā noslēgt aktīvā tūrisma sezonu Mārupes novadā! Dienu iesāksim ar aizraujošu ģimeņu foto orientēšanās piedzīvojumu Piņķos, pēcpusdienā atklāsim jauno Medema purva taku un apmeklētājiem būs iespēja doties izzinošā pārgājienā. Savukārt, dienas izskaņā Mārupes Kultūras nama apkārtnē norisināsies tradicionālais Rudens ražas gadatirgus ar mājražotāju, amatnieku un mākslinieku darinājumiem, kuru ieskandinās enerģiskās postfolkloras grupas “Rikši” koncerts “Latvju danči” un dziedātāja Katrīna Dimanta.

Plkst. 11.00 – 14.00 Foto orientēšanās Piņķos

Aicinām uz ģimeņu foto orientēšanos Piņķos visām vecuma grupām, aktīvi noslēdzot tūrisma sezonu Mārupes novadā!

Orientēšanās notiks, izmantojot mobilo aplikāciju Qrenteerings (pieejama Google Play un App Store), tādēļ noteikti uz komandu jābūt vienam uzlādētam telefonam. Pirms starta katra komanda saņems foto kolāžu un karti ar atzīmētām kontrolpunktu vietām. Distances maršruts tiek brīvi izvēlēts un tam nav noteikta garuma. Maksimālais laiks, kas tiek pavadīts distancē, ir divas stundas. Katrā grupā tiks apbalvoti godalgoto vietu ieguvēji. Finišā dalībniekus sagaidīs garda zupa.

Iepriekšēja pieteikšanās dalībai pasākumā šeit.

Pieteikties var divās komandu kategorijās:

 • Ģimenes komanda ar bērnu(-iem) līdz 10 gadu vecumam;

 • Komanda bez ierobežojuma.

Vieta - pie Piņķu ūdenskrātuves. Reģistrācija no plkst. 10.30, starts plkst. 11.00. Finišs plkst. 14.00.

Finišā dalībniekus sagaidīs garda zupa. 

Pasākums tiek īstenots projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Mārupes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/032) ietvaros. Tā finansētājs ir Eiropas Sociālais fonds.


Plkst. 16.00 Medema purva takas atklāšana

Mārupes novads kļuvis par vienu dabas tūrisma objektu bagātāks! Medema purvā izveidota jauna labiekārtota pastaigu taka ar unikāliem dizaina elementiem, ļaujot iepazīt purva ekosistēmas dažādību un dabas burvību.

Šī gada Aktīvās tūrisma sezonas noslēguma ietvaros svinīgi atklāsim jauno pastaigu taku.

Tikšanās vieta: Medema purvs, Vētras (GPS 56.874792, 23.999709), Mārupes pagasts, Mārupes novads.

Medema purvam piemīt zināms šarms. Kur gan vēl vari iebrist līdz ceļiem reibinošos vaivariņos, vienlaikus vērojot galvaspilsētas televīzijas torni un lidmašīnas virs galvas? Esi reizē acīmredzamā pilsētas tuvumā, bet vienlaikus dabas skaņu un smaržu ieskauts. Līdz šim Medema purvs ir bijusi kā slēpts dārgakmens, zināms vien tiem drosmīgajiem, kas nevairījās forsēt ūdeņiem bagātus grāvjus un krūmājus. Ar prieku varam teikt, ka šis dārgakmens ir ne vien pieejams visiem purvu un dabas mīļotājiem, bet vēl vairāk – Medema purvs ir kļuvis par sava veida Aizspoguliju, kur purva ekosistēmas dažādības iepazīšanu aizraujošu dara Latvijas mērogā unikāli dizaina elementi, kuri rotaļīgi apspēlē dabas un arhitektonisko formu mijiedarbību.

Ideja par jaunas tūrisma takas izveidi Medema purvā dzima jau sen. To jau kopš paša sākuma atbalstīja arī SIA "Rīgas Meži", apzinoties rekreācijas teritoriju nepieciešamību iedzīvotājiem. Piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu, ar prieku varam teikt, ka ar dzelteni baltiem karodziņiem izzīmētā taka nu ir kļuvusi daudz pieejamāka sabiedrībai, jo uzstādīti trīs tiltiņi, purva mitrākajā daļā izlikta dēļu laipa, takas posmā vairākās vietās izvietoti soliņi, informatīvie stendi, platforma atpūtai un unikāliem pašfoto.

Taka labiekārtota projekta “Pastaigu takas labiekārtošana Medema purvā” (Nr. 22-04-AL04-A019.2205-000001) ietvaros. Tā finansētājs ir Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai.

Plkst. 16.00 – 19.00 Izzinošs pārgājiens ar orientēšanās elementiem “Purvs tavai veselībai”

Ielūdzam pievienoties pārgājienam uz Aizspoguliju, lai atklātu Medema purvu no jauna! 

Lai pievienotos pārgājienam, lūdzam iepriekš reģistrēties šeit.

Pārsteigumi, izzinošas aktivitātes, degustācijas un noslēgumā muzikāls baudījums pie rāmā purva ezeriņa garantēts.

Uz tikšanos dabā, uz tikšanos Medema purvā!

Tikšanās vieta – Medema purvs, Vētras (GPS 56.874792, 23.999709), Mārupes pagasts, Mārupes novads. Aicinām uz pasākumu ierasties ar velosipēdu.

Ģērbšanās etiķete – atbilstoši laikapstākļiem un purvam. Iesakām līdzi paņemt gumijas zābakus vai citus ūdensnecaurlaidīgus apavus, pledu, pretodu līdzekli, kā arī maizītes atpūtas pauzei.

Pasākums tiek īstenots projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Mārupes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/032) ietvaros. Tā finansētājs ir Eiropas Sociālais fonds.


Plkst. 17.00 – 21.00 Mārupes novada Rudens ražas gadatirgus

Aicinām uz tradicionālo Mārupes novada Rudens ražas gadatirgu, kas norisināsies Mārupes Kultūras nama apkārtnē (Mārupē, Daugavas iela 29). Tirdziņā būs iespējams sastapt gan Mārupes novada mājražotājus, amatniekus un māksliniekus, gan arī meistarus no citiem Latvijas novadiem.

Tirdziņa programmu muzikāli papildinās enerģiskās postfolkloras grupas “Rikši” koncerts “Latvju danči” un dziedātāja Katrīna Dimanta.

 

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
Brīnišķīgi saulainajā un siltajā 10. septembrī, pašā Salaspils centrā, pie kultūras nama “Rīgava” ar daudzveidīgu aktivitāšu piedāvājumu norisinājās pasākums “Tēvu diena Salaspilī un Pierīgas Lieltirgus”, ko organizēja Salaspils Kultūras nams kopā ar Salaspils novada Tūrisma informācijas centru.

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Turpinot Pierīgas tūrisma piedāvājuma popularizēšanu dažādos pasākumos, š.g. 8. un 9. septembrī EXIT RĪGA komanda piedalījās pilsētas svētkos Šauļos. Te jau otro gadu pēc kārtas tika organizēta Tūrisma iela, kas šogad pulcēja rekordlielu galamērķu skaitu – kopumā 15 no Lietuvas un tikpat daudz no Latvijas.

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

 

Tikai nesaki mammai! Tā skan tēta labākais dotais padoms :) 

Par tētiem ticējumu daudz, piedāvājam iepazīties ar dažiem:

 • Tētim vienmēr ir taisnība.
 • Maz ticamos gadījumos, kad taisnība it kā būtu mammai, automātiski stājas spēkā 1.punkts
 • Tētis neguļ, tētis atpūšas.
 • Tētis nenokavē, bet svarīgu iemeslu dēļ aizkavējas.
 • Tētis domā par visiem, tātad nav nekā dīvaina, ka viņš domā arī pats par sevi.
 • Tētis nekad nekļūdās, kļūdās visi pārējie.
 • Tēta istabā var ienākt ar savām idejām, bet no tās jāiziet ar tēta idejām.
 • Tētis nekliedz, tētis rūpīgāk paskaidro tiem, kas neko nesaprot.  
 • Ja tētis nav mājās, viņš ir svarīgās darīšanās.
 • Tētis ir stiprais ģimenes balsts. Aiz tēta muguras vienmēr būs droši

Mēs, EXIT RĪGA, novadi aicinām atzīmēt Tēva dienu Pierīgu ar dažādām aktivitātēm lieliem un maziem:

ROPAŽU NOVADĀ:

 • 09.09.2023 un 10.09.2023 - Futbolgolfs vai braukšana ar laivām atpūtas kompleksā Sauleskalns
 • 10.09.2023 – no plkst. 10:00 līdz 13:00 - Tēvu dienas aktivitātes Vangažu pilsētas sporta centrā “Tēvi pret bērniem”. Futbola turnīrs un novuss pāros. 
 • 10.09.2023 – no plkst. 12:00 līdz plkst. 15:00  - Tēva dienas burziņš pie kultūras centra “Ulbrokas Pērle”. Andelējas bērni, tikšanās ar motobraucējiem, lielās spēles un dziedoši talanti. Darbosies kafejnīca.
 • 10.09.2023 – no pkst. 12:00 līdz plkst. 16:00 - Tēva dienas talka Dižozolu takā, Skuķīšos. Attīrīsim taku no sagāztajiem kokiem lielajos vējos. Stādīsim ozolus. Līdzi var ņemt grābekli, cirvi, zaru knaibles, lāpstu. Talciniekus spēcinās ugunskura zupa. Ozolu takas veidotājs Miervaldis pastāstīs par takas veidošanās vēsturi.
 • 14.09.2023 – no plkst. 16:30 - Tēva dienas sporta pasākums Stopiņu pamatskolas sporta hallē. Par godu tēva dienai, Stopiņu pamatskola rīko sporta pasākumu skolas bērniem un viņu ģimenēm. Līdzi maiņas apavi!
 • 16.09.2023 – no plkst. 12:00 līdz plkst. 15:00 - Ģimenes sporta diena “Mans tētis -foršākais!” Zaķumuižas stadionā

SALASPILS NOVADĀ:

10.09.2023 – no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 - TĒVU DIENA UN PIERĪGAS LIELTIRGUS  pie Kultūras nama “Rīgava”.

Programmā:

 • spēļu telts pašiem mazākajiem
 • radošās darbnīcas
 • sportiskas aktivitātes visai ģimenei
 • EXIT RĪGA tūrisma telts aktivitātes
 • velo šovs
 • gardas uzkodas un DJ visa pasākuma garumā.
 • Papildus radošām un izklaidējošām ģimeniskām aktivitātēm, norisināsies arī līdz šim lielākais “Pierīgas Lieltirgus”, kurā būs pārstāvēti amatnieki, mājražotāji, rokdarbnieki, mākslinieki un ražotāji tikai un vienīgi no Pierīgas.

ĶEKAVAS NOVADĀ:

10. septembrī pl. 11.00-15.00 - Tēva dienas tirgus pie Daugmales Multifunkcionālā centra. Amatnieki, mājražotāji, apģērbi, apavi, stādi.

OLAINES NOVADĀ:

10. septembrī no 12:00 līdz 14:00 -Olaines Mežaparka estrādē - Tēva diena

Programmā:

 • Aktivitātes tētiem un bērniem
 • Darbnīca "Apsveikuma kartīte tētim"
 • "Greentrials ekstrēmais velo šovs"
 • Ģitāraspēles meistarklase
 • Fotostūris "Gimene"

MĀRUPES NOVADĀ:

Deju nodarbību meistarklase “Uz deju uzlūdz tētis”

 • 6. septembrī plkst. 18.00 Jaunolaines kultūras namā;
 • 7. septembrī plkst. 18.00, Piņķos, Babītes Kultūrizglītības centrā.

Dalība ir bez maksas. Iepriekšējā pieteikšanās ir obligāta. Vietu skaits ir ierobežots. Pieteikuma anketa: https://forms.gle/7RQ2K5Ur62Nogqzn7

Tēvu dienas svinības “Drošās rokās”

Projekts noslēgsies ar  divu pasākumu ciklu norisi Jaunolainē 9. septembrī, bet Piņķos - 10. septembrī, svinot Tēvu dienu ar saukli “Drošās rokās”. Šie ģimeņu pasākumi tiks veidoti ar tematiskām stacijām un ģimeņu līdzdarbošanos tajās par tēmu “Drošība” dažādos tās aspektos: velo braukšanas drošību, ugunsdrošību, drošību internetā, mežā, dabā, pie ūdens u.tml. Pasākumi tiks veidoti kā svinības - ar svētku galdu, ar izpriecām un izzinošām rotaļām. Dalība pasākumos ir bez maksas.

 • 9. septembrī plkst. 11.00 – 15.00 Jaunolainē (Jaunolaines stadionā (Meža iela 2b));
 • 10. septembrī plkst. 11.00 – 15.30 Piņķos (pie Babītes Kultūrizglītības centra (Jūrmalas iela 14A)). Babītes Kultūrizglītības centrs plkst. 14.30 aicina uz grupas “Pirmais Kurss” koncertu.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai “Pierīgas partnerības” mājaslapā www.pierigaspartneriba.lv un sociālajos tīklos.

ĀDAŽU NOVADĀ:

 • 9.septembrī plkst. 10.00 Tēvu dienas svētku festivāls Līgo laukumā, Ādažos
 • 10.septembrī plkst. 17:00 Tēva dienas piedzīvojums Dzirnezerā kopā ar Boards You
 • 10.septemrbī no plkst. 11.00 publiskā ballīte ar Bingu “Sapņu zeme Ādažos” telpās, Gaujas ielā 4.

 

 

 

Uzziņai: Tēva diena tiek svinēta un atzīmēta septembra otrajā svētdienā. Vienlaikus tā ir ne tikai svētku diena, bet arī lieliska iespēja aktualizēt tēva lomas nozīmīgumu ģimenē un plašākā sabiedrībā. Latvijā Tēva diena tiek svinēta gandrīz divpadsmit gadus.

 

 

 

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Pasākumi Pierīgā, uzsākot jauno mācību gadu!

 

Mārupes novads

2. septembrī JDK “Mārupe” 10 gadu jubilejas koncerts “Mūsu svētki”

Mārupes Kultūras nama iekšpagalmā, Daugavas ielā 29, Mārupē

Vairāk informācijas: www.marupe.lv/index.php/lv/kultura/notikumi/

Ķekavas novads

1. septembrī, Jaunu ideju Centrā – aktivitātes jauniešiem “Zini! Mini! Svini!” no 13:00-18:00

1. septembrī Baložos, Baložu kultūras namā, Skolas ielā 4 – Animācijas filma “Zeltknābītis”, plkst. 15:00

Vairāk informācijas: www.kekava.lv/notikumi

Salaspils novads

1. septembrī, Nacionālajā Botāniskajā dārzā, Miera ielā 1, Salaspilī – Pasākumu komplekss “Prieks ir ūdenī!”, no 15:00-20:00

Vairāk informācijas: https://fb.me/e/1aa8zgLos

1. septembrī Kultūras namā Rīgava, Līvzemes ielā 7, Salaspilī – Animācijas filmiņas: 16:00 – Zeltknābītis, 18:00 – Kaka, pavasaris un draugi

Vairāk informācijas: https://fb.me/e/1k7HZR3pX

3. septembrī, Salaspils sporta nama stadionā, Smilšu ielā 1, Salaspilī, Bērnu sporta svētki “Karlsons 2023” – Svētki un fotoorientēšanās sacensības, no 09:00-16:00.

Vairāk informācijas: Facebook: @Salaspilssporto

Ropažu novads

1. septembrī – Vangažu pilsētas kultūras namā, Gaujas ielā 12 – Animācijas filmiņa “Zeltknābītis”, plkst. 15:00

1. septembrī – Upesciemā pie Berģu mūzikas un mākslas pamatskolas, Skolas ielā 8 – “Citi zēni” koncerts, plkst. 19:00

1. septembrī – Multifunkcionālajā centrā Silakrogā, Priedes ielā 5-1, – Animācijas filmiņa “Zeltknābītis”, plkst 20:30.

3. septembrī – Kultūras centā “Ulbrokas pērle”, Institūta ielā 3 – Izrāde bērniem “Pagalma enciklopēdija” plkst. 12:00.

Vairāk informācijas: www.ropazi.lv

Ādažu novads

1. septembrī plkst. 10:00 TC “Kadaga”, Mežavēju ielā 1, notiks svinīgā jūras restorāna “Mussel Garden” atklāšana

1. septembrī plkst. 15:00 Vecgaujā, Carnikavā - “Iesāc mācību gadu uz ūdens!” Par godu 1. septembrim norisināsies aizraujošs piedzīvojums ar SUP dēļiem un laivām “Boards You” gida pavadībā! 

1. septembrī plkst. 11:00 Abzaļos, Ādažu pagastā “Back to school” - atrakcijas, elektriskie bagiji, popkorna mašīna un citi labumi restorānā “Abzaļi” 

1. septembrī plkst. 19:00 restorānā “GrillBārs 69”, Tallinas šoseja 69, Baltezerā viesus priecēs dzīvā mūzika Pāvela Fomkina izpildījumā. 

2. septembrī no plkst. 10:00 līdz 15:00 “Bērnu lietu andele” Lietu tirgotavā Ādažu novadā, Kārklu ielā 1, Ādažos.

2. septembrī no plkst. 11:00 Ādažu airēšanas klubs rīkos Ādažu čempionātu airēšanas slalomā, kas notiks Alderos, pie Gaujas-Baltezera kanāla ietekas Mazajā Baltezerā.

Vairāk informācijas: www.adazunovads.lv/lv/notikumu-kalendars

Olaines novads

2. septembrī plkst. 18:00 – Olaines Mežaparka estrādē – Jauno rokgrupu un izpildītāju konkurss “Rock Art” un rokgrupas “Līvi” koncerts

Vairāk informācijas: www.olaine.lv/lv/pasakumi/

 

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Salaspils Kultūras nams kopā Salaspils novada Tūrisma informācijas centru 10. septembrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 aicina izbaudīt un piedzīvot Tēvu dienai veltītu pasākumu “Tēvu diena Salaspilī”, ģimenēm piedaloties dažādās kopīgās sportiskās aktivitātēs – izklaidējoties ar pašiem mazākajiem aktivitāšu teltīs, lielākiem dalībniekiem – kāpjot lielajā kāpšanas sienā, izmēģinot spēkus arī citās ģimeniski sportiskās norisēs, kā arī svētku noslēgumā visiem vērojot ekstrēmo velošovu.

 “Tēvu diena Salaspilī” ietvaros papildus radošām un izklaidējošām ģimeniskām aktivitātēm, norisināsies arī līdz šim lielākais “Pierīgas Lieltirgus”, kurā būs pārstāvēti amatnieki, mājražotāji, rokdarbnieki, mākslinieki un ražotāji tikai un vienīgi no Pierīgas – Mārupes, Olaines, Ķekavas, Ogres, Salaspils, Ropažu un Ādažu novadiem. Ir patiess prieks, ka dalību šajā tirgū jau apstiprinājuši vairāk nekā 50 tirgotāji, kas savās tirgus teltīs piedāvās rotas, koka lietas, rokdarbus, apģērbus, sadzīvē noderīgus priekšmetus, lietas bērniem, dāvanas tēviem, saldās un sāļās uzkodas, vīnu un alu, kā arī daudz dažādu citu labumu.

“Pierīgas Lieltirgus” idejas iniciators ir Salaspils novada tūrisma informācijas centrs, apzinot un uzrunājot, dalībai šajā tirgū tieši Pierīgas novados radošos amatu prasmju meistarus un ražojošos uzņēmējus, tādējādi, rodot iespēju tos arī atbalstīt, ar cerību, ka pie labiem un pateicīgiem apstākļiem pēc pirmā šāda tirgus norises, “Pierīgas Lieltirgus” varētu tikt ieviests kā tradicionāls pasākums arī turpmāk.

Pierīgas Lieltirgus un Tēvu dienas Salaspilī aktivitāšu piedāvājums tiks bagātināts arī ar izbraukuma ēdināšanas pakalpojumiem, pieejamas būs arī atraktīvas ģimeņu radošās darbnīcas, kurās kvalitatīvi pavadīt laiku visiem kopā, radot tēviem un vectētiņiem mīļas un noderīgas lietas.

Tie, kas domā par ceļojumiem un netālām izbraukšanām zelta rudenim tuvojoties, tūrisma reģiona zīmola “EXIT RĪGA” teltī varēs uzzināt par jaunākajiem pasākumiem un notikumiem rudenī visos Pierīgas novados, iegūt papildus informāciju par Salaspils tūrisma piedāvājumu, izspēlēt grīdas spēli “Apceļo Pierīgu!” un piedalīties viktorīnā ar iespēju tikt pie simboliskām pārsteiguma balviņām no Salaspils Tūrisma informācijas centra.

Pasākumu vadīs pieredzējis vadītājs un DJ, kuri uzturēs patīkamu gaisotni visu pasākuma laiku. Tuvojoties pasākuma izskaņai, tiks izlozētas veicināšanas balvas sportisko aktivitāšu dalībniekiem. 

 

Organizatori būs parūpējušies par to, lai visi pasākuma interesenti un apmeklētāji varētu šeit, 10. septembrī, laikā no 10:00-16:00 baudīt pilnvērtīgu un daudzveidīgu pakalpojumu un izklaižu piedāvājumu klāstu, pavadot brīvdienu un atzīmējot Tēvu dienu paši savā pilsētā.

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

4. un 5. augustā Līgatnes pagasta Ratniekos norisinājās viens no lielākajiem un ģimenēm draudzīgākajiem festivāliem Latvijā – “Laba Daba”. Festivāla laikā Pierīgas tūrisma asociācija tās tūrisma reģiona zīmola “EXIT RĪGA” teltī piedalījās kā viena no festivāla piedāvātajām aktivitātēm, prezentējot tūrisma iespējas, pastaigu takas un lielākos tuvākos pasākumus visā Pierīgā. Katru gadu festivālu apmeklē plašs ciemiņu loks no visas Latvijas, šogad šim skaitlim tuvojoties 6000. 

 

 

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Jau gandrīz mēnesi (kopš 01.07.2023.) – pašā Vecrīgas sirdī, Rīgas tūrisma informācijas centrā Rātslaukumā 6, norisinās Pierīgas tūrisma asociācijas pilotprojekts – informatīvais punkts “Apceļo Pierīgu!” vai “Travel around Riga”.

 

Tajā strādā un Rīgas TIC apmeklētājiem mūsu Pierīgas novadu tūrisma iespējas un piedāvājumus prezentē un ar tiem iepazīstina divas Pierīgas tūrismā apmācītas, čaklas un aktīvas studentes.

Īsi pirms pilotprojekta beigām uzdevām abām darbiniecēm pāris mūs interesējošus jautājumus par to, kā viņām veicas šajā darbā, cik daudz, ko un vai vispār izdodas pastāstīt un pareklamēt Pierīgas novadus – Mārupi, Olaini, Ķekavu, Ogri, Salaspili, Ropažus un Ādažus.

Kitija un Līva padalījušās ar sekojošo informāciju: katru dienu vidēji tiek apkalpoti 15-30 tūristi, no kuriem noteikti lielākais vairums ir viesi no ārvalstīm. Pie meitenēm informācijas nolūkos griezušies tūristi no Francijas, Spānijas, Austrālijas, Somijas, Itālijas, Izraēlas, Skandināvijas valstīm un ne tikai. Savus apmeklētājus meitenes ir apkalpojušas un par tūrisma iespējām stāstījušas latviešu, krievu, vācu, angļu un franču valodās. Lai gan lielākā daļa interesentu ir jautājuši un interesējušies par to Pierīgu, par ko ir uzzinājuši vai kaut ko lasījuši un dzirdējuši savās mītnes zemēs un tūrisma lapās, t.i., Sigulda, Jūrmala, Rundāle, Cēsis, meitenēm ir izdevies vairākus no tiem ieinteresēt arī ar piedāvājumu tieši tuvējos Pierīgas novados. Vislielākā interese par tiem ir bijusi ceļotājiem, kas Latviju un Rīgu apmeklē jau trešo vai ceturto reizi, vai, piemēram, kruīzu kuģu pasažieriem, kas Rīgā uzturas vairāk nekā divas dienas. Tad viena diena tiek veltīta Rīgas apskatei, bet kādu citu dienu viņi ir gatavi doties arī kaut kur netālu ārpus pilsētas. Tādos gadījumos lieliski noderot iedot informāciju un iepazīstināt ar Pierīgas novadu galapunktiem, kas ir viegli un vienkārši sasniedzami ar autobusu vai vilcienu. Šeit līderos tāpēc ir izvirzījušies gan Ogres, gan Salaspils, gan Ādažu novadi, uz kuriem aizved vilcienu satiksme.

Neskatoties uz to, ka meitenes strādā speciāli aprīkotā un iekārtotā “Apceļo Pierīgu!” (“Travel around Riga”) informācijas punktā, dažreiz tūristu plūsma ir tik liela un rindas ir tik garas (1. jūlijā kopējais apmeklētāju skaits ir bijis ap 800), ka nākas palīdzēt Rīgas kolēģiem arī ar informācijas sniegšanu par Rīgu – gan Kitija, gan Līva ir jau apguvušas informāciju par Rīgas jūgendstilu, transporta biļešu iegādes vietām, tirgus vai autoostas atrašanās vietām, publiskajām labierīcībām vai bezmaksas tūrēm pa Rīgu svešvalodās.

Kā abas darbinieces atzīst, cilvēkiem ļoti patīkot Pierīgas kopīgā tūrisma piedāvājuma kartes, par ko it sevišķi sajūsminās tieši vietējie tūristi, kas iegriežas Rīgas TIC, kā arī jaunais, tikko svaigi izdotais un košais tūrisma materiāls “TOP 10 tūrisma piesaistes vietas 7 Pierīgas novados” ar lielu informatīvo pienesumu (nokļūšana, pieejamība, ieejas biļešu cenas u.c.) vācu un angļu valodās.

Novēlam meitenēm, vēl pilotprojektā piedaloties pēdējās darbadienas, izturību, enerģiju un daudz apmeklētāju, kurus iepazīstināt ar Pierīgas novadu dažādo, daudzveidīgo un iespējams, līdz šim maziepazīto tūrisma piedāvājumu!

 

Aprakstu EXIT RĪGA vārdā sagatavoja

Jana Freimane

 

logo_exitriga_web_grey_300-2.png
KONTAKTI

E-pasts:   info@exitriga.lv
SEKO MUMS

LAD banneris

© 2023, EXIT RĪGA

Search