Šogad mūsu tūrisma reģiona zīmola “EXIT RĪGA” pārstāvētie novadi piedalās arī garšīgākajā Vislatvijas mēroga pieredzējumā – akcijā “Mājas kafejnīcu dienas 2023”.

 “Mājas kafejnīcu dienas” ir īpašs pasākums, kurā uz vienu vai divām dienām durvis apmeklētājiem ver improvizētas kafejnīcas, aicinot izbaudīt katru Latvijas reģionu caur kulināro piedāvājumu, tradīcijām un kultūru.

Par šefpavāriem un viesmīļiem kļūst vietējie iedzīvotāji, kuri ikdienā parasti nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajās dienās cienā viesus ar savas ģimenes vai novada īpašajiem mājās gatavotajiem ēdieniem.

Katrai mājas kafejnīcai ir sava neatkārtojama ēdienkarte un stāsts.

Ciemiņiem tā ir iespēja garšīgi paēst, atvērties saimnieku viesmīlībai, iepazīt jaunas garšas un sajusties kā pie vecmāmiņas laukos. Maltīšu vērtība slēpjas ne tikai labi aizmirstās, senās receptēs, bet arī produktu svaigumā, tiem nākot tieši no dobes. Turklāt lauku saimnieki tos lieliski prot pārvērst arī mūsdienīgos ēdienos.

Mājas kafejnīcu viesus var sagaidīt arī muzikāli priekšnesumi, spēles, ekskursijas saimniecībā vai amatu darbnīcā un citas aktivitātes.

“Mājas kafejnīcu dienas” katrā reģionā notiek reizi gadā – vienu nedēļas nogali laika posmā no jūlija līdz septembrim.

 

*“Mājas kafejnīcu dienas” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu.

 Aicinām viesoties pie mājas kafejnīcām ikkatrā no Pierīgas novadiem un baudīt laiku, dienu, ģimeni, emocijas, ēdienu un piedāvātās tūrisma iespējas apkārtnē ar prieku un atvērtu sirdi!

 Sīkāka informācija:

Ādažu novads, 05.-06.08.2023 - https://majaskafejnicas.lv/galamerki/adazu-novada-garsu-likloci/
Mārupes un Olaines novadi, 19.08.2023 - https://majaskafejnicas.lv/galamerki/majas-kafejnicu-dienas-marupes-un-olaines-novados/
Ķekavas novads, 26.08.2023 - https://majaskafejnicas.lv/galamerki/kekavas-novads-ar-milestibu-no-latvijas-centra/
Ropažu un Salaspils novadi, 26.08.2023 - https://majaskafejnicas.lv/galamerki/piena-upes-kisela-krastos/