Ražīgi un informatīvi daudzveidīgi aizvadīta jau otrā Pierīgas tūrisma asociācija organizētā Pierīgas tūrisma informācijas diena, ko apmeklēja teju 50 interesentu - Rīgas un Pierīgas gidi, ienākošā un vietējā tūrisma aģentūras, Pierīgas tūrisma uzņēmēji, kā arī visu septiņu tūrisma reģiona zīmola EXIT RĪGA novadu tūrisma speciālisti. 

Tā kā pasākums kalpoja par lielisku platformu arī padomes klātienes tikšanās iespējai, tad izmantojām to pēc iespējas efektīvāk, pirms pasākuma noorganizējot padomes “zibsapulci”, kuras laikā tika balsots par divu jaunu Pierīgas tūrisma asociācijas biedru uzņemšanu biedru statusā. 

Līdz ar to, kopš 26.04. Pierīgas tūrisma asociācija ir palielinājusies un savā pulkā uzņēmusi SIA “Namdara darbnīca” no Ropažu novada – uzņēmīgus saimniekus, kas dara, stāsta un rāda visu par un ap kokiem, pie reizes arī pacienājot ar Spēka tēju vai ļaujot viesiem nolaisties pa garo trosi – kā arī SIA “Miervidi” no Mārupes novada – apzinātības prakses lietpratējus – aplikācijas “Miervidi” izveidotājus, kas aicina tās lietotājus apzinātās pastaigās Pierīgā, veido audio ceļvežus apzinātības vingrinājumiem un praktizē apzinātības prakses kā tādas. Esam lepni par jauno biedru pievienošanos un gandarīti, ka paliekam spēcīgāki un redzamāki. 

Esiet laipni gaidīti un aicināti mūsu pulkā, jaunie PTA biedri!

Galvenajā pasākuma daļā dalījāmies ar ļoti vērtīgo visjaunāko un aktuālāko tūrisma informāciju visos EXIT RĪGA novados, akcentējot tieši tādus tūrisma piedāvājumus, kas varētu būt interesanti un piesaistoši gidu vadītām un tūrisma aģentūru organizētām grupām vai individuālajiem ceļotājiem. 

Informatīvi bagātinājāmies paši, un ļoti ceram, ka kādas jaunākās un interesantākās Pierīgas pieturvietas sev atklāja arī aicinātā mērķauditorija. 

 

Pēc sātīgas kafijas pauzes tika dots vārds arī pašiem tūrisma uzņēmējiem – Pierīgas tūrisma asociācijas biedriem, kas informēja klātesošos par aktuālāko un interesantāko saistībā ar savu tūrisma produktu vai piedāvājumu. 

Šeit sevi pārliecinoši parādīja un prezentēja ģeogrāfs Jānis Zariņš un www.pargajieni.lv, kas ved savus tūristus pārgājienos citādāk, stallis “Bērīts” no Ķekavas novada, kurā viesus laipni uzņem un par savu novadu skaisti un plaši izstāsta, kā arī ļauj izbaudīt zirgā būšanu un nogaršot saimnieces Māras Dakares lielajā katlā vārīto zupu. Par savu patiešām unikālo un neparasto tūrisma produktu – “Self drive Latvia” maršrutiem Pierīgā un arī citviet Latvijā stāstīja Edvīns Bauers, kas pārstāv “4x4 centru” un joprojām piedāvā arī bezceļa braukšanas piedzīvojumus un pieredzes dažādu pasākumu formātos ar off-road automašīnām, par aktuālajām ekskursijām un tematisko piedāvājumu ar auditoriju dalījās Ieva Nārvila  no maizes ceptuves “Lāči” (Mārupes novads), savukārt, par savu piedāvājumu vairāk un detalizētāk pastāstīja arī jaunpienākušā PTA biedra SIA “Namdara darbnīca” saimniece Laura Batarevska, un arī viens no mūsu proaktīvākajiem un uzņēmīgākajiem biedriem – SIA “Boards You” (Ādažu novads) izveidotājs un īpašnieks Vents Strautmanis.

Pavisam noteikti diena izdevās informatīvi bagātīga un Pierīgas plašo tūrisma potenciālu atklājoša. 

Šo pašu tradīciju noteikti turpināsim arī nākamgad, jo ir sajūta, ka uzzinot tik daudz jauna un pārsteidzoša par katru novada tūrisma iespējām, tā vien gribass sastādīt savu vienreizējo ideju maršrutu un doties Pierīgas tuvākā vai tālākā apceļošanā, ieraugot un izbaudot visu aktuālo arī paša acīm.

Paldies Nacionālā Botāniskā dārza Oranžērijai par pasākuma uzņemšanu, paldies, Pierīgas tūrisma asociācijai, par organizēšanu, paldies, Kafejnīcai "Strelīcija", par gardu un sātīgu uzkodu nodrošināšanu un visiem dalībniekiem par veltīto laiku, klātbūtni un ieinteresētību! 

Uz tikšanos Pierīgā, tepat blakus! 

Zemāk var iepazīties arī ar visu Pierīgas tūrisma speciālistu, kā arī vairāku Pierīgas tūrisma asociācijas biedru sagatavotajām prezentācijām speciāli šim pasākumam:

Mārupes novada tūrisma jaunumi

Olaines novada tūrisma jaunumi prezentācija/ apraksts

Ķekavas novada tūrisma jaunumi

Ogres novada tūrisma jaunumi

Salaspils novada tūrisma jaunumi

Ropažu novada tūrisma jaunumi

Ādažu novada tūrisma jaunumi

www.pargajieni.lv

Namdara darbnīca

SIA Lāči