Baznīca naktī var izraisīt dažādas emocijas un piedzīvojumus. Kad saule iemaldās baznīcu torņos,  tā reizi gadā tieši naktī mierīgi gaida tos, kas vēlas iegrimt naktīs klusumā un garīgajā atmosfērā. Naktī baznīcas apgaismojums ir noslēpumains. Spilgtie vitrāžu logi, kas dienas laikā krāso telpu ar krāsainiem attēliem, tie izstaro nedaudz gaismas, kas glezno telpu ar maigu toni. Šī noslēpumaina gaismas spēle rada mākslas darba iespaidu, kurā gleznojas ēkas arhitektūra.

Ejas, kas parasti tikai svētdienās vai svētkos piepildītas ar draudzes locekļiem un apmeklētājiem, parasti naktīs ir klusas un gaida savus viesus. Akustika ir brīnišķīga - pat vismazākās skaņas, it kā pieskārušās ar nedaudz mistisku sajūtu, atskan visapkārt. 

Naktī baznīcā ir tāda maģiska atmosfēra, kas mudina iegrimt domās un refleksijā.  Taču to visu un vēl vairāk Baznīcu naktī piedāvās 13 baznīcas Pierīgā - Salaspils, Ogres, Ādažu, Ropažu, Olaines, Ķekavas un Mārupes novados. 

Salaspils novads
Salaspils Romas katoļu baznīca
Baznīca atvērta no no 27.05. plkst. 7:00 līdz 28.05. plkst. 19:00
Kas notiek?
27.maijā Baznīcu nakts. Baznīca atvērta visu nakti līdz 28.maijam. Nākamsestdien, 27.maijā 16.00 ērģeļu demonstrācija, 17.00 prāvesta stāstījums par draudzes vēsturi un šodienu, 18.00 draudzes kora un bērnu ansamļa koncerts, 21.00 Rīgas svētās Trīsvienības draudzes slavēšanas grupas slavēšana.
https://www.facebook.com/Salaspilsdraudze

***
Salaspils Mārtiņa Lutera Evaņģēliski luteriskā baznīca
Baznīca būs atvērta no 10.00 līdz 22.00 (baznīca piedalīsies Atvērto baznīcu dienā, bet ne Baznīcu naktī).
Kas notiek?
15.00 – Salaspils jauktā kora “Elpa” koncerts.
Kopīga Tēvreizes lūgšana pulksten 21.00.
https://www.salaspilsbaznica.lv/aktualitates/284/

Image