Jau gandrīz mēnesi (kopš 01.07.2023.) – pašā Vecrīgas sirdī, Rīgas tūrisma informācijas centrā Rātslaukumā 6, norisinās Pierīgas tūrisma asociācijas pilotprojekts – informatīvais punkts “Apceļo Pierīgu!” vai “Travel around Riga”.

 

Tajā strādā un Rīgas TIC apmeklētājiem mūsu Pierīgas novadu tūrisma iespējas un piedāvājumus prezentē un ar tiem iepazīstina divas Pierīgas tūrismā apmācītas, čaklas un aktīvas studentes.

Īsi pirms pilotprojekta beigām uzdevām abām darbiniecēm pāris mūs interesējošus jautājumus par to, kā viņām veicas šajā darbā, cik daudz, ko un vai vispār izdodas pastāstīt un pareklamēt Pierīgas novadus – Mārupi, Olaini, Ķekavu, Ogri, Salaspili, Ropažus un Ādažus.

Kitija un Līva padalījušās ar sekojošo informāciju: katru dienu vidēji tiek apkalpoti 15-30 tūristi, no kuriem noteikti lielākais vairums ir viesi no ārvalstīm. Pie meitenēm informācijas nolūkos griezušies tūristi no Francijas, Spānijas, Austrālijas, Somijas, Itālijas, Izraēlas, Skandināvijas valstīm un ne tikai. Savus apmeklētājus meitenes ir apkalpojušas un par tūrisma iespējām stāstījušas latviešu, krievu, vācu, angļu un franču valodās. Lai gan lielākā daļa interesentu ir jautājuši un interesējušies par to Pierīgu, par ko ir uzzinājuši vai kaut ko lasījuši un dzirdējuši savās mītnes zemēs un tūrisma lapās, t.i., Sigulda, Jūrmala, Rundāle, Cēsis, meitenēm ir izdevies vairākus no tiem ieinteresēt arī ar piedāvājumu tieši tuvējos Pierīgas novados. Vislielākā interese par tiem ir bijusi ceļotājiem, kas Latviju un Rīgu apmeklē jau trešo vai ceturto reizi, vai, piemēram, kruīzu kuģu pasažieriem, kas Rīgā uzturas vairāk nekā divas dienas. Tad viena diena tiek veltīta Rīgas apskatei, bet kādu citu dienu viņi ir gatavi doties arī kaut kur netālu ārpus pilsētas. Tādos gadījumos lieliski noderot iedot informāciju un iepazīstināt ar Pierīgas novadu galapunktiem, kas ir viegli un vienkārši sasniedzami ar autobusu vai vilcienu. Šeit līderos tāpēc ir izvirzījušies gan Ogres, gan Salaspils, gan Ādažu novadi, uz kuriem aizved vilcienu satiksme.

Neskatoties uz to, ka meitenes strādā speciāli aprīkotā un iekārtotā “Apceļo Pierīgu!” (“Travel around Riga”) informācijas punktā, dažreiz tūristu plūsma ir tik liela un rindas ir tik garas (1. jūlijā kopējais apmeklētāju skaits ir bijis ap 800), ka nākas palīdzēt Rīgas kolēģiem arī ar informācijas sniegšanu par Rīgu – gan Kitija, gan Līva ir jau apguvušas informāciju par Rīgas jūgendstilu, transporta biļešu iegādes vietām, tirgus vai autoostas atrašanās vietām, publiskajām labierīcībām vai bezmaksas tūrēm pa Rīgu svešvalodās.

Kā abas darbinieces atzīst, cilvēkiem ļoti patīkot Pierīgas kopīgā tūrisma piedāvājuma kartes, par ko it sevišķi sajūsminās tieši vietējie tūristi, kas iegriežas Rīgas TIC, kā arī jaunais, tikko svaigi izdotais un košais tūrisma materiāls “TOP 10 tūrisma piesaistes vietas 7 Pierīgas novados” ar lielu informatīvo pienesumu (nokļūšana, pieejamība, ieejas biļešu cenas u.c.) vācu un angļu valodās.

Novēlam meitenēm, vēl pilotprojektā piedaloties pēdējās darbadienas, izturību, enerģiju un daudz apmeklētāju, kurus iepazīstināt ar Pierīgas novadu dažādo, daudzveidīgo un iespējams, līdz šim maziepazīto tūrisma piedāvājumu!

 

Aprakstu EXIT RĪGA vārdā sagatavoja

Jana Freimane