4. un 5. augustā Līgatnes pagasta Ratniekos norisinājās viens no lielākajiem un ģimenēm draudzīgākajiem festivāliem Latvijā – “Laba Daba”. Festivāla laikā Pierīgas tūrisma asociācija tās tūrisma reģiona zīmola “EXIT RĪGA” teltī piedalījās kā viena no festivāla piedāvātajām aktivitātēm, prezentējot tūrisma iespējas, pastaigu takas un lielākos tuvākos pasākumus visā Pierīgā. Katru gadu festivālu apmeklē plašs ciemiņu loks no visas Latvijas, šogad šim skaitlim tuvojoties 6000. 

“EXIT RĪGA” baltā telts šķietami bija vienīgā, kas ļoti līdzinājās tuvumā esošajai Ratnieku muižas kompleksa Baltajai mājai. Kā tāda maza balta mājiņa tā tīri simboliski, iespējams, radīja portālu no Ratniekiem uz Pierīgu, radot sajūtu apmeklētājiem, ka tie ir nonākuši Pierīgā, lai gan atrodas Ratniekos.

Lai arī liela daļa apmeklētāju gāja lūkot un iegādāties jaunākas rotas lietas u.c. labumus Labo lietu tirdziņā, un bija izbrīnīti par Pierīgas atrašanos šeit, tomēr bija vairākas ģimenes un individuālie interesenti, draugu kompānijas, kuras ļāvās vilinājumam ne tikai ceļot pa mūzikas viļņiem no skatuves uz skatuvi, bet arī “aizceļot” uz Pierīgu.

“EXIT RĪGA” telts apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar reģiona tūrisma karti, ar kuras palīdzību var iepazīties ar visprecīzāko un detalizētāko informāciju par tūrisma iespējām Pierīgas novados. Vislielāko atsaucību apmeklētājos raisīja grīdas spēle “Apceļo Pierīgu!” 6 novados, kur atnākušajiem gan individuāli, gan komandās bija iespējams papildināt savas zināšanas par konkrēto novadu un iegūt dāvanā saldumus. Pārbaudīt jau esošās zināšanas par Pierīgas novadu ievērojamām apskates vietām varēja nelielā viktorīnā. Tāpat noteiktos laikos tika izspēlēts “Pierīgas Tūrisma Bingo”, kura trīs izspēlēs piedalījās ap 60 interesentu, ar iespēju katra Bingo uzvarētājam tikt pie  balvu maisa   no   novadu   pašvaldībām   vai   tūrisma  uzņēmējiem - sadarbības partneriem.

Papildus atpazīstamību zīmolam “EXIT RĪGA” festivāla laikā guva arī “Radio Naba” tiešraides intervijā no festivāla norises vietas, kuras laikā asociācijas valdes priekšsēdētāja Jana Freimane iepazīstināja radioklausītājus gan ar Pierīgas tūrisma daudzveidīgajām un dažādajām iespējām, gan arī informēja par festivālā notiekošajām telts aktivitātēm.

Iespējams, mūzikas festivāli nav izteikti labākās vietas, kurās motivēt cilvēkus ceļot, taču spēles par un ap Pierīgu gan ir gana spēcīgas, lai kārtīgi iesētu domu par kādas Pierīgas vietas apmeklēšanu vai vismaz pārliecinātu, ka ceļot pie Rīgas arī ir lieliski!

 

Bet "Laba Daba" festivāls ir vieta un notikums, kur saplūst mūzikas dažādība un radošums, tas noteikti ir vairāk nekā tikai mūzika - tas ir arī ceļojums cauri dabas skaistumam un daudzveidībai, tāpēc dalība šāda veida pasākumā ir īpaši izceļama. “Laba Daba” ne tikai sniedz izklaides piedzīvojumus, bet arī iestājas par vides aizsardzību, tā ir platforma, kur satiekas atvērti cilvēki, kuri apmainās ar savām esošajām idejām un veido jaunas. 

“EXIT RĪGA” komandai ir milzīgs prieks, ka bijām daļiņa no šī visa. 

EXIT RĪGA vārdā aprakstu sagatavoja: Jānis Galakrodznieks, Viktors Andruškevičs un Jana Freimane

Fotogrāfiju autore: Jana Freimane