“Mājas kafejnīcu dienas” ir īpašs pasākums, kurā uz vienu vai divām dienām durvis apmeklētājiem ver improvizētas kafejnīcas, aicinot izbaudīt katru Latvijas reģionu caur kulināro piedāvājumu, tradīcijām un kultūru. 

Par šefpavāriem un viesmīļiem kļūst vietējie iedzīvotāji, kuri ikdienā parasti nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajās dienās cienā viesus ar savas ģimenes vai novada īpašajiem mājās gatavotajiem ēdieniem.

Šogad Pierīgā Mājas kafejnīcu dienas Tevi gaidīs piecas nedēļas nogales pēc kārtas, sākot ar 13.-14.augustu Ropažu un Salaspils novados un noslēdzoties 10.-11.septembrī Ķekavas novadā. Vai esi gatavs izgaršot Pierīgu? Piedāvājam nelielu ieskatu tajā, kas katrā no norises vietām sagaidīs.

 

13.-14.augusts
Un Ropažu un Salaspils novados plūst piena upes ķīseļa krastos

Divi Pierīgas novadi – Salaspils un Ropaži – apvienos spēkus, lai kopā ar 15 brīnišķīgiem saimniekiem ikgadējās “Mājas kafejnīcu dienās” vērtu savu namu durvis un palutinātu viesus ar gardēžu cienīgu gastronomisko baudījumu.

Ēdienkartēs varēs atrast Latvijas mežu un dārzu veltes, eksotiskākas garšas, izcilas kūkas un kūciņas, neparastus dzērienus un restorāna cienīgu maltīti. Papildus tam katrs saimnieks un saimniece ir parūpējusies ne tikai par vēdera priekiem, bet arī piedāvās dažādas izklaides iespējas kafejnīcu apmeklētājiem.

Kafejnīcas meklē ŠEIT

 

20.augusts
Mājas kafejnīcu diena Mārupes un Olaines novados

Mārupes un Olaines novados, paslēpjoties no ikdienas galvaspilsētas kņadas, darbojas aktīvi, viesmīlīgi un radoši iedzīvotāji. Jauni cilvēki ar jaunu redzējumu un jaunām idejām aicina draugus, radus un viesus baudīt jaunas garšas. Viesojoties pie mums, varēsi arī vērot, kā lidmašīnas ceļas gaisā, doties pastaigās pa dabas takām vai zirgu izjādēs, iepazīt vēstures liecības un ļauties aktīvai atpūtai veikparkos vai velotrasēs.

Mūsu māju kafejnīcu dienā 20. augustā viesmīlības galvenā atslēga būs paši kafejnīcu saimnieki un viņu raksturojošās maltītes: pildītie kartupeļi, zupas, kūkas, kara laika virtuve un pat ķiploku alus. Gatavosim gan mājās, gan dabā. Katrs saimnieks viesus ir gatavs sagaidīt unikāli: ar relaksējoši dvēselisku mūziku, izzinošām meistarklasēm, ekskursijām un citiem pārsteigumiem. Svarīgākais – tā būs iespēja satikties un lieliski pavadīt laiku! To visu nav jāmeklē tālu – Pierīga ir tepat blakus!

Kafejnīcas meklē ŠEIT

 

27.-28.augusts
Izbaudi Ogres novada īpašās garšas!

Ogres novada “mājas kafejnīcas” piedāvā baudīt maltīti gan pilsētas kafejnīcās, gan krodziņos, gan lauku sētās, kur ikdienā rit lauku darbi, bet mājas kafejnīcu dienās tiek radīta svētku atmosfēra āra apstākļos. Aicinām izbaudīt vasaras nogales burvību improvizētā mājas kafejnīcā, jo Ogres novads piedāvā plašu kafejnīcu klāstu no Tīnūžiem līdz Meņģelei, no Birzgales līdz Suntažiem. Ir ko izvēlēties!

Kafejnīcas meklē ŠEIT

 

3.-4.septembris
Piejūras elpas iedvesmoto garšu ceļojums Ādažu novadā!

Ādažu novads ir īpašs ar tās piejūras greznumu un daudzveidību. Novada 19 km garā piekrastes teritoriju veido Piejūras dabas parks. Tajā zeltainās pludmales un idilliskos piejūras priežu mežus papildina masīvas paraboliskās kāpas, unikāli ezeri un vairākas upes – starp kurām ir arī Gauja. Gaujas upes ieteka pati pa sevi ir retums, jo tā ir dabiska. Daudzas putnu sugas grīvas krastos un pļavās rod sev mājvietu šī iemesla dēļ. Tieši jūra ir tā, kas Ādažu novada “mājas kafejnīcu” saimniekus būs iedvesmojusi vest savus apmeklētājus neaizmirstamā garšu ceļojumā!

Kafejnīcas meklē ŠEIT

 

10.-11.septembris
Radīts Latvijas sirdī - Ķekavas novadā!

Jau izsenis cilvēki meklējuši jaunas idejas un veidus kā radīt un augt! Un arī Ķekavas novadā rada –  gan jaunus produktus, gan jaunas garšas, gan jaunus uzņēmumus. Jaunais Ķekavas novads ir kā Latvijas sirds Daugavas krastā, kur atpūsties klusākos dabas stūrīšos un baudīt piedāvājumus aktīvajos novada centros.

Mājas kafejnīcu dienās viesiem būs iespēja viesoties gan pie jau pieredzējušiem novada garšu meistariem, gan iepazīt jaunus. Ķekavas novads no Rīgas ir rokas stiepiena attālumā un ikdienā tam cauri plūst daudz cilvēku, bet nereti tuvumā esošās vietas paliek neiepazītas, tāpēc Mājas kafejnīcu dienās varēsiet ciemoties pie Ķekavas, Baldones, Baložu un Daugmales garšu radītājiem tepat Pierīgā!

Kafejnīcas meklē ŠEIT

 

Vairāk par Māju kafejnīcām meklē ŠEIT.