23. septembrī aicinām ar vērienu kopā noslēgt aktīvā tūrisma sezonu Mārupes novadā! Dienu iesāksim ar aizraujošu ģimeņu foto orientēšanās piedzīvojumu Piņķos, pēcpusdienā atklāsim jauno Medema purva taku un apmeklētājiem būs iespēja doties izzinošā pārgājienā. Savukārt, dienas izskaņā Mārupes Kultūras nama apkārtnē norisināsies tradicionālais Rudens ražas gadatirgus ar mājražotāju, amatnieku un mākslinieku darinājumiem, kuru ieskandinās enerģiskās postfolkloras grupas “Rikši” koncerts “Latvju danči” un dziedātāja Katrīna Dimanta.

Plkst. 11.00 – 14.00 Foto orientēšanās Piņķos

Aicinām uz ģimeņu foto orientēšanos Piņķos visām vecuma grupām, aktīvi noslēdzot tūrisma sezonu Mārupes novadā!

Orientēšanās notiks, izmantojot mobilo aplikāciju Qrenteerings (pieejama Google Play un App Store), tādēļ noteikti uz komandu jābūt vienam uzlādētam telefonam. Pirms starta katra komanda saņems foto kolāžu un karti ar atzīmētām kontrolpunktu vietām. Distances maršruts tiek brīvi izvēlēts un tam nav noteikta garuma. Maksimālais laiks, kas tiek pavadīts distancē, ir divas stundas. Katrā grupā tiks apbalvoti godalgoto vietu ieguvēji. Finišā dalībniekus sagaidīs garda zupa.

Iepriekšēja pieteikšanās dalībai pasākumā šeit.

Pieteikties var divās komandu kategorijās:

  • Ģimenes komanda ar bērnu(-iem) līdz 10 gadu vecumam;

  • Komanda bez ierobežojuma.

Vieta - pie Piņķu ūdenskrātuves. Reģistrācija no plkst. 10.30, starts plkst. 11.00. Finišs plkst. 14.00.

Finišā dalībniekus sagaidīs garda zupa. 

Pasākums tiek īstenots projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Mārupes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/032) ietvaros. Tā finansētājs ir Eiropas Sociālais fonds.


Plkst. 16.00 Medema purva takas atklāšana

Mārupes novads kļuvis par vienu dabas tūrisma objektu bagātāks! Medema purvā izveidota jauna labiekārtota pastaigu taka ar unikāliem dizaina elementiem, ļaujot iepazīt purva ekosistēmas dažādību un dabas burvību.

Šī gada Aktīvās tūrisma sezonas noslēguma ietvaros svinīgi atklāsim jauno pastaigu taku.

Tikšanās vieta: Medema purvs, Vētras (GPS 56.874792, 23.999709), Mārupes pagasts, Mārupes novads.

Medema purvam piemīt zināms šarms. Kur gan vēl vari iebrist līdz ceļiem reibinošos vaivariņos, vienlaikus vērojot galvaspilsētas televīzijas torni un lidmašīnas virs galvas? Esi reizē acīmredzamā pilsētas tuvumā, bet vienlaikus dabas skaņu un smaržu ieskauts. Līdz šim Medema purvs ir bijusi kā slēpts dārgakmens, zināms vien tiem drosmīgajiem, kas nevairījās forsēt ūdeņiem bagātus grāvjus un krūmājus. Ar prieku varam teikt, ka šis dārgakmens ir ne vien pieejams visiem purvu un dabas mīļotājiem, bet vēl vairāk – Medema purvs ir kļuvis par sava veida Aizspoguliju, kur purva ekosistēmas dažādības iepazīšanu aizraujošu dara Latvijas mērogā unikāli dizaina elementi, kuri rotaļīgi apspēlē dabas un arhitektonisko formu mijiedarbību.

Ideja par jaunas tūrisma takas izveidi Medema purvā dzima jau sen. To jau kopš paša sākuma atbalstīja arī SIA "Rīgas Meži", apzinoties rekreācijas teritoriju nepieciešamību iedzīvotājiem. Piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu, ar prieku varam teikt, ka ar dzelteni baltiem karodziņiem izzīmētā taka nu ir kļuvusi daudz pieejamāka sabiedrībai, jo uzstādīti trīs tiltiņi, purva mitrākajā daļā izlikta dēļu laipa, takas posmā vairākās vietās izvietoti soliņi, informatīvie stendi, platforma atpūtai un unikāliem pašfoto.

Taka labiekārtota projekta “Pastaigu takas labiekārtošana Medema purvā” (Nr. 22-04-AL04-A019.2205-000001) ietvaros. Tā finansētājs ir Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai.

Plkst. 16.00 – 19.00 Izzinošs pārgājiens ar orientēšanās elementiem “Purvs tavai veselībai”

Ielūdzam pievienoties pārgājienam uz Aizspoguliju, lai atklātu Medema purvu no jauna! 

Lai pievienotos pārgājienam, lūdzam iepriekš reģistrēties šeit.

Pārsteigumi, izzinošas aktivitātes, degustācijas un noslēgumā muzikāls baudījums pie rāmā purva ezeriņa garantēts.

Uz tikšanos dabā, uz tikšanos Medema purvā!

Tikšanās vieta – Medema purvs, Vētras (GPS 56.874792, 23.999709), Mārupes pagasts, Mārupes novads. Aicinām uz pasākumu ierasties ar velosipēdu.

Ģērbšanās etiķete – atbilstoši laikapstākļiem un purvam. Iesakām līdzi paņemt gumijas zābakus vai citus ūdensnecaurlaidīgus apavus, pledu, pretodu līdzekli, kā arī maizītes atpūtas pauzei.

Pasākums tiek īstenots projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Mārupes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/032) ietvaros. Tā finansētājs ir Eiropas Sociālais fonds.


Plkst. 17.00 – 21.00 Mārupes novada Rudens ražas gadatirgus

Aicinām uz tradicionālo Mārupes novada Rudens ražas gadatirgu, kas norisināsies Mārupes Kultūras nama apkārtnē (Mārupē, Daugavas iela 29). Tirdziņā būs iespējams sastapt gan Mārupes novada mājražotājus, amatniekus un māksliniekus, gan arī meistarus no citiem Latvijas novadiem.

Tirdziņa programmu muzikāli papildinās enerģiskās postfolkloras grupas “Rikši” koncerts “Latvju danči” un dziedātāja Katrīna Dimanta.