Laika posmā no 11. - 20.novembrim, Salaspils novadā ikvienam būs iespēja piedalīties patriotu dienām par godu veltītā auto foto orientēšanās aktivitātē. Tās dalībniekiem būs iespēja pavadīt laiku azartiski aktīvi, izzinoši un ar cieņu pret vēstures liecībām un vērtībām, ne vien dodoties interesantās orientēšanās kontrolpunktu medībās, bet arī veikt dažādus papildus uzdevumus, kas tapuši sadarbībā ar Salaspils novada Tūrisma informācijas centru. Piedalīties aktivitātē varēs jebkurā sev ērtā dienā un laikā bez laika ierobežojuma. Materiālus varēs saņemt Salaspils Tūrisma informācijas centrā, Miera ielā 1, darba dienās no plkst. 9:00 -17:30, pārējā laikā tie tiks izsūtīti uz dalībnieku e-pastu, kā informē piedzīvojumu organizācijas ‘'Latvijas ekspedīcija” pārstāvji.

Foto orientēšanās dalībniekus gaidīs 41 kontrolpunkts dažādās novada vietās. Tā kā Salaspils novada teritorija ir samērā plaša, būs iespēja iepazīt gan Salaspils centra objektus, gan jādodas dziļāk novadā, lai iepazītu ar Latvijas valsts izcelšanos un veidošanos, kā arī ar valstisko neatkarību saistītās piemiņas vai simboliski nozīmīgās tieši šeit esošās vai veidotās vietas un objektus, līdz kurām ikdienas ceļi mūs visdrīzāk nemaz neaizved, izrādot cieņu un pietāti tiem, kas te palikuši mūžam. Sevišķi šajā drēgnajā, bet Latvijas valsts neatkarības atzīmēšanai aktuālajā laikā, iepazīstot Salaspili, izprotam novada vēstures notikumus, gaitas un iemeslus pilsētai kļūt un tapt par to, kādu to pazīstam un kādā dzīvojam tagad. Ekspedīcijai atvēlētais laiks būs 10 dienas, kuru ietvaros trasē var atgriezties tik daudz reižu cik nepieciešams, lai uzdevumu izpildītu. To laikā dalībniekiem norādītajās lokācijās būs jāatrod ne tikai kontrolpunkti, bet arī jāuzņem komandu fotogrāfijas, jāmeklē atbildes uz dažādiem jautājumiem un kā komandai jānoliek 5 svecītes, lai kopīgi veidotu atceres atmosfēru visu šo dienu garumā. Auto-foto orientēšanās ekspedīcija Salaspils novadā veidota ģimenēm, draugiem un darba kolēģiem draudzīgā formātā, ļaujot uzdevumu pildīšanā iesaistīties visiem. Dalība pasākumā ir bez maksas, ar iepriekšēju reģistrēšanos līdz 2023. gada 10. novembra 17:00. Reģistrēties dalībai var arī vēlāk, ar nosacījumu, ka pēc materiāliem tādā gadījumā ierasties var tikai aiznākamajā darba dienā.

‘’Aicinām salaspiliešus pieteikties šim rudenīgajam, bet atraktīvi un iesaistoši veidotajam ekspedīcijas piedzīvojumam un kopā ar Salaspils novadu iepazīties arī pašiem sevi, izprast savu piederību šim novadam, no kura esat cēlušies, vai kurā šobrīd dzīvojat.
Aicinām ekspedīcijā arī mūsu novada un pilsētas viesus, atklājot sev jaunus un, iespējams, līdz šim nezināmus faktus par šī nelielā novada vēstures un mūsdienu aktualitāšu notikumiem.’’ mudina Jana Freimane, Salaspils novada pašvaldības Tūrisma organizatore un ‘’Latvijas ekspedīcija’’ pārstāvji.

Lai aktivitātes laikā komandā uzvirmotu arī kopības un saliedēšanās gars, tā ir plānota ar sacensību elementiem, kur balvas pirmajām trīs vietām piedāvās Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs, savukārt dalībniekus ceļā ar speciāliem piedāvājumiem atbalsta kafejnīcas ‘’Moltto Coffee’’,  ‘’Strelīcija’’ un ģimenes uzņēmuma “Doles tējas”.

Piedzīvojumu organizācija “Latvijas ekspedīcija” jau ceturto gadu rīko aizraujošus foto orientēšanās pasākumus gan Rīgas apkaimēs, gan Latvijas pilsētās, mudinot atklāt vietas, kurām ikdienā paejam garām un aicinot iepazīt neparastas Latvijas lokācijas ar kājām, velo, laivām vai auto. Tas ir atraktīvs un azartisks brīvā laika pavadīšanas veids gan ģimenēm, gan draugiem, gan kā saliedēšanās pasākums kolēģiem.

*Pieteikšanās: https://ej.uz/Registresanas-patriotu-nedela

*Noteikumi: https://ej.uz/Patriotu-nedelas-Noteikumi

 

Informāciju sagatavoja:
Linda Amanda Kalniņa, “Latvijas ekspedīcija” vadītāja
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tel. 28128727
un
Jana Freimane, Salaspils novada tūrisma organizatore
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tel. 26398463