Pierīgas Tūrisma asociācija 2024. gadu iesākusi ar aktīvu dalību vairākās starptautiskās tūrisma izstādes, lai popularizētu atpūtas un izklaides iespējas galvaspilsētas tuvumā. Jau februāra sākumā norisinās ikgadējā Baltijas tūrisma izstāde “Balttour 2024”, kur Pierīgas novadi tiks pārstāvēti, veidojot vienotu tūrisma reģionu EXIT RĪGA.

Arī šogad Pierīgas viesus iepazīstināsim ar vairākiem jaunumiem, bet visbūtiskākais jaunums ir nule kā tapusī mobilā aplikācijas, kas pavērs plašas iespējas ikvienam, kas vēlas iepazīt Pierīgu! Jaunās aplikācijas prezentācija paredzēta “Balttour 2024” izstādes laikā, bet lietotājiem tā būs pieejama februāra beigās.

Iepazīstinām ar 2023. gada tapušajiem tūrisma jaunumiem un ieviestajām aktualitātēm katrā no Pierīgas, zīmola EXIT RĪGA pārstāvētajiem novadiem.

MĀRUPES NOVADĀ kopš 2023. gada atvasaras laika ir iespēja nokļūt “aizspogulijā”, izstaigājot unikālo Medema purva pastaigas taku! Takas garums ir 1,3 km (vienā virzienā). Takā novērojama bagātīga putnu un dzīvnieku fauna - ap 100 dažādas putnu sugas.
Ja meklē vietu, kur saplūst ar dabu un izjust tās neparasto vibrāciju, tad Babītes ezera krastā izveidota jauna atpūtas vieta ""Remeši", kur pabūt ar sevi un saviem mīļajiem. Vairāk informācijas - https://remesi.lv/
Mārupes centrā atvērusies jauna koncepta brokastu kafejnīca un kokteiļbārs "This Place Doesn't Need A Name” nesteidzīgas maltītes baudīšanai. Vairāk informācijas - https://nonameriga.com/
Babītes pagasta Sēbruciemā tapušas jaunas naktsmītnes “Kukūzes”, kur pieejami 2 omulīgi namiņi meža ielokā ar skatu uz dīķi. Vairāk informācijas - https://www.kukuzes.com/.

OLAINES NOVADĀ 2023. gadā radīts unikāls tūrisma produkts, kas sniedz iespēju baudīt restorāna cienīgu maltīti piedzīvojumā “GATAVO DABĀ” kopā ar pavāru Renāru Purmali. Vairāk par šo jaunumu: https://gatavodaba.lv/.
Papildus tam, Olaines novada Jāņupes karjera taka Veselības takas posmā papildināta ar āra trenažieriem un grila vietām. Turklāt 2024. gada 27 .jūlijā pie Mežezera notiks “Mežezera sajūtu festivāls”, kura ietvaros paredzētas pašizziņas un personības pilnveides nodarbības, muzikāli priekšnesumi un daudz kas cits. Informācija sekos https://olaine.lv/pasakumi/

ĶEKAVAS NOVADĀ jau otro gadu pēc kārtas norisināsies zaļais festivāls “Augam”, kas saistīts ar zaļo domāšanu, zaļo dzīvesveidu gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Turklāt pavasarī Baldonē tiks atklāta Baltijā garākā mākslas galerija mežā - jau esošā "Meža galerija" ir papildināta ar vēl vairākām gleznām, lai apmeklētājus priecētu vairāk nekā 1,5 km garumā. Tiem, kas apņēmušies šogad iemācīties ko jaunu, Plakanciemā esošā saimniecība “Dabas zirgi” piedāvā apgūt vareņiku gatavošanu meistarklasēs - https://dabaszirgi.lv/, kuras nodrošina SIA “Aluna”.  Vairāk par Ķekavas tūrisma norisēm https://turisms.kekava.lv/.

SALASPILS NOVADĀ 2023. gada septembrī aizvadīts pirmais “Pierīgas Lieltirgus”. Tas vienkopus pulcēja gardumu un dažādu citu lietu darinātājus no 7 Pierīgas novadiem – Salaspils, Mārupes, Ādažiem, Ķekavas, Ropažiem, Olaines un Ogres. Plānots, ka “Pierīgas Lieltirgus” varētu kļūt par ikgadēju tradīciju!
Pavasarī uzstādīti jauni informatīvie stendi trīs valodās padomju karagūstekņu nometnes piemiņas vietā Salaspilī. kā izstrādes procesā piesaistīti arī vēsturnieki.
2024. gadā, sākot ar 1. februāri, durvis apmeklētājiem vērs Baltijā lielākais Vides izglītības un informācijas centrs – augu valstība “Botania” https://botania.lv/ - vieta, kur zinātne pārvēršas par aizraujošu ceļojumu augu valstībā. Centrs atrodas Nacionālā Botāniskā dārza teritorijā un šobrīd būs apmeklējams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Sekot līdzi citiem jaunumiem un aktualitātēm Salaspils novadā, aicinām šeit: https://visit.salaspils.lv/

Dodoties uz ROPAŽU NOVADU, iesakām iegriezties saimniecībā “Alpu zirgi”, kur iespējams doties aizraujošās izjādēs ar zirgiem, iepazīt gan Latvijas lauku sētas dzīvniekus, gan arī eksotiskākus dzīvniekus. Vairāk informācijas: https://.facebook.com/alpuzirgi                                                                                                                                                                                                Ropažu novada Ulbrokā nesen izveidota un iekārtota lieliska vieta skaistai svētku svinēšanai "Vieta, kur būt!”. Te vari nosvinēt bērnu ballītes, dzimšanas dienas, vecmeitu ballītes, organizēt fotosesijas, meistarklases un radoši kopā būt ar saviem draugiem, kolēģiem. Saimnieki piedāvā gan iznomāt skaistas un plašas svētku telpas, gan arī tās izdekorēt atbilstoši svētku tematikai. Vairāk informācija mājas lapā https://vietkurbut.lv/.

ĀDAŽU NOVADA ēdināšanas pakalpojumu klāstam pievienojies restorāns “Grilbārs 69” Baltezerā, kur apmeklētāji var vērot ēdiena pagatavošanas procesu atvertā tipa virtuvē. Vairāk informācijas un ēdienkarti meklējiet: https://grillbars69.lv/.

Kadagā ir tapis jauns tirdzniecības centrs “Kadaga”. Te līdzās tirdzniecības centram raksturīgiem pakalpojumiem mājo arī jauns jūras velšu restorāns “Mussel Garden” . Sportiska dzīvesveida piekritēji novērtēs jauno “Padel Ādaži” , kas ir ātri augošs un aizraujošs sporta veids, kuru spēlē pāros. Padel tenisa korti atrodas iekštelpās, netālu no Ādažu centra. Vairāk informācijas meklē šeit: http://padeladazi.lv/

Jaunas un ērtas atpūtas iespējas pie jūras rodas Lilastē! Te no automašīnas līdz jūrai ir burtiski pāris minūtes. Tagad šo vietu papildina jauns bērnu rotaļu laukums, kuru ieskauj priežu mežs.

2023. gadā aktīvās atpūtas parkā “Zibeņi” izveidots viens no interesantākajiem disku golfa parkiem Pierīgā. Parkā ir 18 grozi, un to unikālu padara kāpu reljefs. Vairāk informācijas meklējiet parka sociālā medija kontā: https://.facebook.com/diskugolfszibeni

Digitālās izklaides cienītājiem jaunums - virtuālās realitātes izklaides centrs “Virtual realm” Ādažos. Piedāvājumā klāstā ne tikai spēles, bet arī karaoke. Vairāk informācijas - https://virtualrealm.lv/.    

Tirdzniecības centra “Apelsīns” ēdināšanas kvartāla piedāvājums vienmēr pilnveidojas, un katru gadu parādās arvien jaunas garšu pasaules. Šogad tā saucamajā “Food court” piedāvajumu papildina amerikāņu un meksikāņu virtuves, kuru pasniedz “Uguns Cafe”, “Street burgers”, kā arī interesants ātrās ēdināšanas kafejnīca skolas autobusā “KINGU - Kebabs & Chicken Story”!

Adrese: Rīgas gatve 5A, Ādaži, Ādažu novads.

 

Tiekamies EXIT RĪGA stendā izstādē “Balttour 2024”, kurā uzzināsiet par plānotajiem jaunumiem, pasākumiem un aktivitātēm arī šajā, 2024. gadā!

Vairāk par izstādi: http://balttour.lv/ 

 

Relīzi sagatavojušas: Rūta Zunde un Jana Freimane,
EXIT RĪGA novadu tūrisma speciālistes