Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Pagājušajā nedēļa norisinājās lielākais tūrisma notikums Baltijā – izstāde-gadatirgus Balttour 2024. Šogad izstāde atzīmēja 30.gadadienu un kopā pulcēja 342 uzņēmumus un to pārstāvjus no 34 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Albānijas, Gruzijas, Itālijas, Melnkalnes, Kipras, Spānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Turcijas, Ukrainas, Polijas u.c. Trīs dienās izstādi apmeklēja 21 725 ceļotmīļi, no kuriem 4300 bija tūrisma profesionāļi.

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Pierīgas Tūrisma asociācija 2024. gadu iesākusi ar aktīvu dalību vairākās starptautiskās tūrisma izstādes, lai popularizētu atpūtas un izklaides iespējas galvaspilsētas tuvumā. Jau februāra sākumā norisinās ikgadējā Baltijas tūrisma izstāde “Balttour 2024”, kur Pierīgas novadi tiks pārstāvēti, veidojot vienotu tūrisma reģionu EXIT RĪGA.

Arī šogad Pierīgas viesus iepazīstināsim ar vairākiem jaunumiem, bet visbūtiskākais jaunums ir nule kā tapusī mobilā aplikācijas, kas pavērs plašas iespējas ikvienam, kas vēlas iepazīt Pierīgu! Jaunās aplikācijas prezentācija paredzēta “Balttour 2024” izstādes laikā, bet lietotājiem tā būs pieejama februāra beigās.

Iepazīstinām ar 2023. gada tapušajiem tūrisma jaunumiem un ieviestajām aktualitātēm katrā no Pierīgas, zīmola EXIT RĪGA pārstāvētajiem novadiem.

MĀRUPES NOVADĀ kopš 2023. gada atvasaras laika ir iespēja nokļūt “aizspogulijā”, izstaigājot unikālo Medema purva pastaigas taku! Takas garums ir 1,3 km (vienā virzienā). Takā novērojama bagātīga putnu un dzīvnieku fauna - ap 100 dažādas putnu sugas.
Ja meklē vietu, kur saplūst ar dabu un izjust tās neparasto vibrāciju, tad Babītes ezera krastā izveidota jauna atpūtas vieta ""Remeši", kur pabūt ar sevi un saviem mīļajiem. Vairāk informācijas - https://remesi.lv/
Mārupes centrā atvērusies jauna koncepta brokastu kafejnīca un kokteiļbārs "This Place Doesn't Need A Name” nesteidzīgas maltītes baudīšanai. Vairāk informācijas - https://nonameriga.com/
Babītes pagasta Sēbruciemā tapušas jaunas naktsmītnes “Kukūzes”, kur pieejami 2 omulīgi namiņi meža ielokā ar skatu uz dīķi. Vairāk informācijas - https://www.kukuzes.com/.

OLAINES NOVADĀ 2023. gadā radīts unikāls tūrisma produkts, kas sniedz iespēju baudīt restorāna cienīgu maltīti piedzīvojumā “GATAVO DABĀ” kopā ar pavāru Renāru Purmali. Vairāk par šo jaunumu: https://gatavodaba.lv/.
Papildus tam, Olaines novada Jāņupes karjera taka Veselības takas posmā papildināta ar āra trenažieriem un grila vietām. Turklāt 2024. gada 27 .jūlijā pie Mežezera notiks “Mežezera sajūtu festivāls”, kura ietvaros paredzētas pašizziņas un personības pilnveides nodarbības, muzikāli priekšnesumi un daudz kas cits. Informācija sekos https://olaine.lv/pasakumi/

ĶEKAVAS NOVADĀ jau otro gadu pēc kārtas norisināsies zaļais festivāls “Augam”, kas saistīts ar zaļo domāšanu, zaļo dzīvesveidu gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Turklāt pavasarī Baldonē tiks atklāta Baltijā garākā mākslas galerija mežā - jau esošā "Meža galerija" ir papildināta ar vēl vairākām gleznām, lai apmeklētājus priecētu vairāk nekā 1,5 km garumā. Tiem, kas apņēmušies šogad iemācīties ko jaunu, Plakanciemā esošā saimniecība “Dabas zirgi” piedāvā apgūt vareņiku gatavošanu meistarklasēs - https://dabaszirgi.lv/, kuras nodrošina SIA “Aluna”.  Vairāk par Ķekavas tūrisma norisēm https://turisms.kekava.lv/.

SALASPILS NOVADĀ 2023. gada septembrī aizvadīts pirmais “Pierīgas Lieltirgus”. Tas vienkopus pulcēja gardumu un dažādu citu lietu darinātājus no 7 Pierīgas novadiem – Salaspils, Mārupes, Ādažiem, Ķekavas, Ropažiem, Olaines un Ogres. Plānots, ka “Pierīgas Lieltirgus” varētu kļūt par ikgadēju tradīciju!
Pavasarī uzstādīti jauni informatīvie stendi trīs valodās padomju karagūstekņu nometnes piemiņas vietā Salaspilī. kā izstrādes procesā piesaistīti arī vēsturnieki.
2024. gadā, sākot ar 1. februāri, durvis apmeklētājiem vērs Baltijā lielākais Vides izglītības un informācijas centrs – augu valstība “Botania” https://botania.lv/ - vieta, kur zinātne pārvēršas par aizraujošu ceļojumu augu valstībā. Centrs atrodas Nacionālā Botāniskā dārza teritorijā un šobrīd būs apmeklējams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Sekot līdzi citiem jaunumiem un aktualitātēm Salaspils novadā, aicinām šeit: https://visit.salaspils.lv/

Dodoties uz ROPAŽU NOVADU, iesakām iegriezties saimniecībā “Alpu zirgi”, kur iespējams doties aizraujošās izjādēs ar zirgiem, iepazīt gan Latvijas lauku sētas dzīvniekus, gan arī eksotiskākus dzīvniekus. Vairāk informācijas: https://.facebook.com/alpuzirgi                                                                                                                                                                                                Ropažu novada Ulbrokā nesen izveidota un iekārtota lieliska vieta skaistai svētku svinēšanai "Vieta, kur būt!”. Te vari nosvinēt bērnu ballītes, dzimšanas dienas, vecmeitu ballītes, organizēt fotosesijas, meistarklases un radoši kopā būt ar saviem draugiem, kolēģiem. Saimnieki piedāvā gan iznomāt skaistas un plašas svētku telpas, gan arī tās izdekorēt atbilstoši svētku tematikai. Vairāk informācija mājas lapā https://vietkurbut.lv/.

ĀDAŽU NOVADA ēdināšanas pakalpojumu klāstam pievienojies restorāns “Grilbārs 69” Baltezerā, kur apmeklētāji var vērot ēdiena pagatavošanas procesu atvertā tipa virtuvē. Vairāk informācijas un ēdienkarti meklējiet: https://grillbars69.lv/.

Kadagā ir tapis jauns tirdzniecības centrs “Kadaga”. Te līdzās tirdzniecības centram raksturīgiem pakalpojumiem mājo arī jauns jūras velšu restorāns “Mussel Garden” . Sportiska dzīvesveida piekritēji novērtēs jauno “Padel Ādaži” , kas ir ātri augošs un aizraujošs sporta veids, kuru spēlē pāros. Padel tenisa korti atrodas iekštelpās, netālu no Ādažu centra. Vairāk informācijas meklē šeit: http://padeladazi.lv/

Jaunas un ērtas atpūtas iespējas pie jūras rodas Lilastē! Te no automašīnas līdz jūrai ir burtiski pāris minūtes. Tagad šo vietu papildina jauns bērnu rotaļu laukums, kuru ieskauj priežu mežs.

2023. gadā aktīvās atpūtas parkā “Zibeņi” izveidots viens no interesantākajiem disku golfa parkiem Pierīgā. Parkā ir 18 grozi, un to unikālu padara kāpu reljefs. Vairāk informācijas meklējiet parka sociālā medija kontā: https://.facebook.com/diskugolfszibeni

Digitālās izklaides cienītājiem jaunums - virtuālās realitātes izklaides centrs “Virtual realm” Ādažos. Piedāvājumā klāstā ne tikai spēles, bet arī karaoke. Vairāk informācijas - https://virtualrealm.lv/.    

Tirdzniecības centra “Apelsīns” ēdināšanas kvartāla piedāvājums vienmēr pilnveidojas, un katru gadu parādās arvien jaunas garšu pasaules. Šogad tā saucamajā “Food court” piedāvajumu papildina amerikāņu un meksikāņu virtuves, kuru pasniedz “Uguns Cafe”, “Street burgers”, kā arī interesants ātrās ēdināšanas kafejnīca skolas autobusā “KINGU - Kebabs & Chicken Story”!

Adrese: Rīgas gatve 5A, Ādaži, Ādažu novads.

 

Tiekamies EXIT RĪGA stendā izstādē “Balttour 2024”, kurā uzzināsiet par plānotajiem jaunumiem, pasākumiem un aktivitātēm arī šajā, 2024. gadā!

Vairāk par izstādi: http://balttour.lv/ 

 

Relīzi sagatavojušas: Rūta Zunde un Jana Freimane,
EXIT RĪGA novadu tūrisma speciālistes

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Šogad Pierīgas tūrisma piedāvājums tiks prezentēts divās starptautiskās tūrisma izstādēs – janvārī Helsinkos (Somijā) izstādē “Matka 2024” un februārī Rīgā izstādē “Balttour 2024”.

EXIT RĪGA Somijas izstādē Matka, kas ir Ziemeļvalstu lielākā starptautiskā tūrisma izstāde, piedalījās jau pērn un tieši veiksmīgās pieredzes dēļ arī šogad nolemts, ka tas notiks. Kopā ar IMPRO ceļojumi, Baltic Travel Group, Hotel Jūrmala SPA, Mogotel Hotel group, GRM (Jūrmala golf hotel), Jūrmalas valstspilsētu, Enter Gauja, Kurzemes tūrisma asociāciju un Vidzemes plānošanas reģionu, Pierīgas tūrisma piedāvājums tiks prezentēts Latvijas vienotajā stendā no 18. līdz 21.janvārim. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad ir sagatavots speciāls materiāls tieši somu auditorijai “EXIT RĪGA MATKAILUKOHTEET JA REITTITARJOUKSET” (EXIT RĪGA tūrisma ceļojumu idejas un maršruti).

Starptautiskā tūrisma izstāde “Matka” tiek organizēta jau vairāk kā 30 gadus un ir kļuvusi arī par vienu no nozīmīgākajām nozares izstādēm Pasaulē. Pagājušajā gadā to apmeklēja 55 000 apmeklētāju un vairāk nekā 12 000 tūrisma profesionāļu. Visbiežāk uzdotie jautājumi EXIT RĪGA pārstāvjiem bija par kempingu iespējām Pierīgā un ērtāko nokļūšanu ar sabiedrisko transportu, kā arī neizpalika vispārējs info par Baltijas valstīm un Latvijas tūrisma piedāvājumu kopumā.

Savukārt, februāra sākums tradicionāli aizrit ar piedalīšanos starptautiskajā izstādē-gadatirgū “Balttour”, kas šogad atzīmē savu 30. pastāvēšanas gadadienu. Pierīgas tūrisma piedāvājums pirmo reizi šajā izstādē tika popularizēts 2012.gadā, kad ar kopīgu stendu piedalījās trīs novadi – Ķekavas, Baldones un Salaspils. Pa šiem vairāk kā desmit gadiem stendi ir bijuši dažādi, arī mainīts Pierīgas tūrisma zīmols no Daugavas lejteces uz EXIT RĪGA, bet nemainīgs ir bijis mērķis izstādes apmeklētājiem katru gadu piedāvāt ko jaunu. Šogad tas ir pavisam īpašs produkts – mobilā tūrisma aplikācija, kas būs pieejama iOS un Android viedierīču lietotājiem jau š.g. februārī. Izstādē uz vietas būs ne tikai dažādi aplikācijas popularizēšanas pasākumi, bet notiks arī vairākas citas aktivitātes - viktorīna par tūrisma vietām Pierīgā, interaktīvā spēle "Atrodi mūsējo!", kā arī varēs iegūt Pierīgas uzņēmēju īpašos piedāvājumus.

Kā sola izstādes organizatori, no 2. līdz 4.februārim Ķīpsalā vienkopus tiks pārstāvētas 30 valstis 350 stendos, gaidot vairāk kā 25 000 apmeklētāju. Biļetes pārdošanā jau tagad: https://ej.uz/Balttour24_biletes

Tiekamies EXIT RĪGA stendā!

Informāciju sagatavoja:
Aiva Vancāne
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Turpinot Pierīgas tūrisma piedāvājuma popularizēšanu dažādos pasākumos, š.g. 8. un 9. septembrī EXIT RĪGA komanda piedalījās pilsētas svētkos Šauļos. Te jau otro gadu pēc kārtas tika organizēta Tūrisma iela, kas šogad pulcēja rekordlielu galamērķu skaitu – kopumā 15 no Lietuvas un tikpat daudz no Latvijas.

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Pēc trīs gadu pārtraukuma februāra sākumā, Ķīpsalas izstāžu hallē norisinājās ilgi gaidītā 28. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2023”, kas pulcēja lielu skaitu ceļotāju. Lai gan šoreiz izstāde notika vienā hallē, pēc organizatoru datiem tā spēja pulcēt 22 865 apmeklētājus, tostarp 4000 profesionāļus. Starp 293 dažādiem uzņēmumiem un tūrisma organizācijām no 33 valstīm, izstādē ar vienoto Pierīgas tūrisma stendu piedalījās arī Pierīgas tūrisma asociācija, sadarbojoties ar Rīgas plānošanas reģionu, vietējiem uzņēmējiem un pašvaldībām.

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Pēc ilgāka pārtraukuma Pierīgas Tūrisma asociācijai šis gads iesācies ar kādreiz tik ierasto dalību dažādās starptautiskās izstādēs, lai popularizētu plašo tūrisma piedāvājumu, kas pieejams tepat blakus – galvaspilsētas tuvumā. Neizpalikt arī bez dalības “Balttour 2023”, kurā šogad sadarbībā ar “Rīgas plānošanas reģionu” tiks pārstāvēti tuvējie Pierīgas novadi, veidojot vienotu tūrisma reģionu EXIT RĪGA.

Šogad Pierīgas apceļotājus gaidīs vairāki jaunumi – ir atvērtas jaunas aktīvās atpūtas vietas, pieejami jauni maršruti, labiekārtota tūrisma infrastruktūra un tapušas mājīgas nakstmītnes un ēdināšanas vietas. Dabas un pārgājienu mīļotājus aicinās doties “Dabas apļos”, kas norisināsies vēl līdz 30. aprīlim un jau pavisam drīz, 1. februārī, lietotnē “Actionbound” būs pieejami jaunie maršruti. Par šiem un vēl citiem jaunumiem plašāk uzzini, apmeklējot EXIT RĪGA stendu!

Mārupes novadā 2022. gadā darbību uzsākusi Tūrisma informācijas un amatu māja, bet netālu no Starptautiskās lidostas “Rīga” durvis apmeklētājiem vērusi jaunā “Hampton by Hilton Riga Airport” viesnīca. Gastronomiskā tūrisma mīļotāju iecienītais restorānu zīmols “Hercogs” radījis vietu, kur atklāt jaunas garšas un piedzīvot pozitīvas emocijas – “Hercogs Garden Taste Lab”. Arī viesu atpūtas kompleksā “Bejas” jaunums – pludmales bārs un restorāns. Novadā tapuši divi jauni maršruti – 22km garš velomaršruts “Senā Mazcena” un audio gida maršruts “Babītes ciema vēsture”.

Ķekavas novadā paplašināts atpūtas vietu piedāvājums, jo tapis Grilparks pašā Ķekavas centrā ar vairākiem galdiņiem un griliem. Nav arī noslēpums, ka laika gaitā par Ķekavas neoficiālo atpazīstamības zīmi kļuvusi vista. Šobrīd vistiņu lielformāta skulptūras ir sastopamas pilsētvidē un var doties maršrutā “Noķer vistas Ķekavā”.

Vairāki infrastruktūras uzlabojumi gaida Ādažu novadā - ir izveidotas gājējiem, velosipēdistiem un ģimenēm ar bērnu ratiņiem lieliski piemērotas cietā seguma pastaigu takas, kas ved no Gājēju un velosipēdistu tilta (Stacijas iela 23) , līdz pat jūrai. Nesen tapusi jauna un ietilpīga autostāvvieta Laivu ielas galā, no kuras gājiens līdz Gaujas ietekai jūrā ir vien 10-15 minūšu ilgs. Savukārt, starp Ādažiem un Carnikavu dabas mīļotājus priecēs Zvaniņu ceļš, ko veidojuši divi dabas entuziasti.

Par vienu marķētu velomaršrutu vairāk Ropažu novadā! 2022. gadā pabeigti labiekārtošanas darbi “Zaļie ceļi Rīga-Viļaka”, kā rezultātā marķēts 22km garšs posms un uzstādīti jauni informatīvie stendi.

Salaspils novada Doles salā jauns koka atpūtas mājiņu komplekss “Doles skati”, kas piedāvā viesiem mierīgu, omulīgu un komfortablu atpūtu ar nakšņošanu. Pankūku cienītājiem lieliski jaunumi – streetfood furgoniņš “Mr.Blinčiks”, kas nobāzējies Institūta ielā 2C un piedāvā dažādu ātro uzkodu izvēli. Joprojām ir pieejams arī “Salaspils izaicinājums” – 36km garšs pārgājienu maršruts garo distanču cienītājiem, kas tapis sadarbībā ar “Postnos”.

Aktīvās atpūtas cienītājiem iesakām doties uz kādu no Pierīgā jaunizveidotajiem disku golfa parkiem – Baložos, Ķekavas novadā “Propark” vai Salaspils novada Ako pludmalē.

Jāatzīmē, ka Pierīgā ir domāts arī par mūsdienīgiem tūrisma informācijas iegūšanas veidiem. Piemēram, Ropažu novada mobilajā lietotnē ir ērti lietojama tūrisma sadaļa, bet Ķekavas novadā uzstādīti divi interaktīvi, skārienjūtīgi stendi – viens Baložos un otrs Ķekavā.

Saplāno savu atpūtu Pierīgā kopā ar EXIT RĪGA izstādē “Balttour 2023”!

Vairāk par izstādi: http://www.balttour.lv/ 

Informāciju sagatavoja:
Pierīgas tūrisma asociācija
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t.26191044

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Pēc ilgāka pārtraukuma Pierīgas tūrisma reģiona piedāvājums atkal tiek prezentēts starptautiskā izstādē!

AR LIAA Tūrisma departamenta atbalstu un kopējā Latvijas stendā, līdzās pārstāvjiem no Enter Gauja National Park, Vidzemes tūrisma asociācija (Vidzeme.com) un Kurzemes tūrisma asociācija, Lauku Ceļotājs / Baltic Country HolidaysBaltic Nature Travel, Latvijas kempingu asociācija, Jūrmala, no 11. līdz 15.janvārim EXIT RĪGA tūrisma piedāvājums tiek popularizēts starptautiskajā tūrisma izstādē Vakantiebeurs 2023 Nīderlandē, pilsētā Utrehta.

Pēdējo reizi izstāde norisinājās pirms trim gadiem un šogad tā ir atgriezusies ar vērienu. Tajā piedalās ap 850 dalībniekiem no visas pasaules, un tiek sagaidīts, ka izstādi apmeklēs ap 100 000 apmeklētājiem.

Papildus EXIT RĪGA tūrisma kartei angļu valodā, tieši šai izstādei tika sagatavots speciāls TOP objektu materiāls nīderlandiešu valodā ar jau gataviem maršrutiem ceļošanai. EXIT RĪGA pārstāvniecību kopējā Latvijas stendā nodrošina Pierīgas tūrisma asociācijas padomes priekšsēdētājs Vents Strautmanis (Boards you) un padomes locekle Jana Freimane (Salaspils Tūrisma informācijas centrs).

 Jau nākamnedēļ EXIT RĪGA plāno piedalīties izstādē Matka 2023, kas norisināsies Somijā un februāra sākumā pašmāju izstādē-gadatirgū Balttour 2023.

Informāciju sagatavoja:
Pierīgas tūrisma asociācija

 

logo_exitriga_web_grey_300-2.png
KONTAKTI

E-pasts:   info@exitriga.lv
SEKO MUMS

LAD banneris

© 2024, EXIT RĪGA

Search