Pagājušajā nedēļa norisinājās lielākais tūrisma notikums Baltijā – izstāde-gadatirgus Balttour 2024. Šogad izstāde atzīmēja 30.gadadienu un kopā pulcēja 342 uzņēmumus un to pārstāvjus no 34 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Albānijas, Gruzijas, Itālijas, Melnkalnes, Kipras, Spānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Turcijas, Ukrainas, Polijas u.c. Trīs dienās izstādi apmeklēja 21 725 ceļotmīļi, no kuriem 4300 bija tūrisma profesionāļi.

Starp dalībniekiem bija arī Pierīgas tūrisma piedāvājums ar zīmolu EXIT RĪGA. “Šogad izstāde mazāka, tajā kompakti vienuviet atrodami bija gan galamērķi, gan transporta pakalpojumu nodrošinātāji, tūrisma aģentūras, mājražotāju tirdziņš. Mūsu stends likās pamanāms no malas,” tā Laura Šīrante, padomes locekle un Ropažu novada digitālo mediju speciāliste.

Pierīgas tūrisma piedāvājums izstādē tiek prezentēts kopš 2012.gada un šogad centrālais produkts bija topošā mobilā tūrisma aplikācija. “Stendi un tā koncepti gadu laikā ir mainījušies, bet vienmēr dalība izstādē nozīmējusi novadu tūrisma speciālistu un uzņēmēju, gidu sadarbību. Prieks, ka šī tradīcija tika ievērota arī šogad un par Pierīgas tūrisma jaunumiem varēja uzzināt no pirmavotiem,” secina Pierīgas tūrisma asociācijas valdes locekle Aiva Vancāne.  Neizpalika arī asociācijas un novadu vadītāju simboliska Pierīgas tūrisma 2024.gada sezonas atklāšana, kas šogad pirmo reizi norisinājās uz lielās skatuves, vienlaikus pirmizrādi piedzīvoja arī jaunais zīmola video par EXIT RĪGA vērtībām. Pirmajā izstādes norises dienā Ķīpsalas izstāžu hallē viesojās arī Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. EXIT RĪGA stends bija viens no tiem, kur prezidents uzkavējās, sasveicinājās ar uzņēmējiem, tūrisma speciālistiem un novadu vadītājiem, iepazinās ar Pierīgas tūrisma piedāvājumu un jauno mobilo aplikāciju.

“EXIT RĪGA organizatoru komanda nodrošināja izcilu savas organizācijas un organizācijas biedru pārstāvību šajā lieliskajā Baltijas reģiona izstādē!  Ar savu produktu piedalījāmies pirmo reizi (ir būts citu nozaru izstādēs, darbu sakarā) – saņēmām vajadzīgo devu iedvesmas, kā arī satikām interesantus cilvēkus – iespējams arī potenciālos biznesa klientus. Paldies organizatoriem! Viss bija intensīvi ar vēlamo rezultātu! Noteikti piedalīsimies arī nākamgad!” atzinīgi darbu izstādē vērtē Biedrības “Marutas Raudes mākslas centrs” valdes loceklis Alfs Raudis.

Izstādē vienmēr arī virmo nozares kolēģu satikšanās prieks, pieredzes apmaiņas gūšana, iedvesmošanās un pat savstarpēja saliedēšanās. Kā atzīst Salaspils novada tūrisma organizatore un Pierīgas tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja Jana Freimane: “Šī bija pateicīga vieta un vienreizējs laiks, jeb, modernāk sakot,  platforma, kur iepazīties mums pašiem (tūrisma speciālistiem sava starpā, asociācijas biedriem, visiem vienam ar otru), kā arī platforma/vieta, kur iepazīties ar citu novadu tūrisma speciālistiem, apmeklētājiem. Man patika, ka EXIT RĪGA esam koši, dzīvīgi, atvērti un izskatījāmies kā draudzīgs stends, kas pozitīvi vaibo, jo varēja just, ka apmeklētāji ap mums lodāja diezgan daudz un dažādi.”

EXIT RĪGA stenda pārstāvji atzīst, ka šogad cilvēku interese apceļo Pierīgu bijusi augstāka, salīdzinot ar pagājušo gadu:  ”Bija patīkami satikt apmeklētājus, kas jau iepriekš par EXIT RĪGA bija dzirdējuši, kā arī nāca klāt pie mums ar jau zināmu mērķi, piemēram, saņemt konkrēta novada bukletiņu. Tāpat arī bija prieks iepazīstināt ar EXIT RĪGA nozīmi pārējos apmeklētājus un redzēt interesi par Pierīgas novadu tūrisma piedāvājumu. Visai liela interese tika izrādīta par topošo mobilo aplikāciju,” tā Mārupes novada Tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta aģentūras tūrisma speciāliste Patrīcija Vēvere. “Satikām cilvēkus, kas bija jau bijuši Annas koku skolā un protams tādus, kas neko nebija dzirdējuši, bija interesanti arī  ārzemniekus uzklausīt. Mums vienmēr patīk arī Jūs visus Pierīgas uzņēmējus, gidus satikt!” stāsta Annas Koku skolas pārstāve Vineta Vilde. Arī Vita Leite no Lietu tirgotavas Ādažu novadā atzinīgi vērtē iespēju izstādē piedalīties: “Mēs augstu vērtējam kopā būšanu un jaunus kontaktus. Paldies organizatoru komandai!”

 

Informāciju sagatavoja
Aiva Vancāne,
Pierīgas tūrisma asociācija