Turpinot Pierīgas tūrisma piedāvājuma popularizēšanu dažādos pasākumos, š.g. 8. un 9. septembrī EXIT RĪGA komanda piedalījās pilsētas svētkos Šauļos. Te jau otro gadu pēc kārtas tika organizēta Tūrisma iela, kas šogad pulcēja rekordlielu galamērķu skaitu – kopumā 15 no Lietuvas un tikpat daudz no Latvijas.

Pierīgas Tūrisma asociācijas pārstāvji iepazīstināja Šauļu iedzīvotājus un pilsētas viesus ar Pierīgas tūrisma piedāvājumu, kā arī stāstīja par konkrētiem objektiem un vietām, piedāvājot arī jau gatavus ekskursiju maršrutus. Kā atzīst Pierīgas tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja un Salaspils novada pašvaldības tūrisma organizatore Jana Freimane: “Interesenti atzinīgi novērtēja sagatavoto materiālu, to atzīstot par labu ideju un labu palīgu ekskursiju plānošanā. Tiem, kuri paņēma, ceru, ka tas tiešām būs bijis noderīgs materiāls Pierīgas apceļošanā.” Kā jau tas ierasts šāda veida pasākumos, neizpalika stāsti arī par citu Latvijas pilsētu un tūrisma piedāvājumu, tā potenciālajiem Latvijas apceļotājiem paverot plašāku pieredzi.

EXIT RĪGA teltī apmeklētājiem tika piedāvāts piedalīties tiešsaistes viktorīnā par Pierīgas tūrisma piedāvājumu un laimēt dažādas balviņas. Ar nelielu palīdzību, visi viktorīnas dalībnieki spēja atbildēt uz visiem 7 jautājumiem, kuri nebūt nebija vienkārši. Palīdzot atbildēt uz jautājumiem, bija iespēja plašāk pastāstīt par jautājumos ietvertajiem tūrisma objektiem.

Starp visiem Lietuvas un Latvijas tūrisma galamērķiem EXIT RĪGA telts bijusi labā lokācija, tieši pa vidu tūrisma ielai un kā pirmā no mūsu valsts pārstāvjiem. Ar savu klātbūtni pagodināja arī Šauļu vicemērs Justinas Švėgžda, kas pastāstija, ka lieliski zina Pierīgas novadus un EXIT RĪGA komanda tikai ieskicēja galvenos akcentus un jaunākās tūrisma aktualitātes.

Kopumā atmosfēra bijusi ļoti draudzīga, par spīti arī basketbola spēles rezultātam, kuru tūrisma speciālisti ik pa laikam vēroja Šauļu Tūrisma informācijas centra telpās. “Man ļoti patika koncepts šim pasākumam, kā arī izpildījums. Gājēju iela bija sadalīta zonās – amatnieki, tūrisma iespējas un pārtikas ražotāji. Cilvēku bija daudz un EXIT RĪGA viktorīna labi “aizgāja”. Lielisks pasākums, un cerams, ka vietējiem patika, par spīti zaudējumam basketbolā,” tā dalību Tūrisma ielā vērtē Pierīgas tūrisma asociācijas padomes locekle Laura Šīrante.

Lai arī Šauļiem šī nebija apaļa jubileja, pilsētas svētki svinēti grandiozi: “Iespaidīgs gājiens, ko papildināja 160 automašīnas, plašs tirdziņa piedāvājums, cilvēku ļoti daudz un dažādas iespējas, ko darīt visas dienas garumā”, stāsta Agrita Grīnberga, Ķekavas novada pašvaldības tūrisma organizatore.

Šī noteikti nebūs bijusi pēdējā mārketinga aktivitāte, lai tieši uzrunātu dienvidu kaimiņus apmeklēt Pierīgas tūrisma reģionu. Tiesa, nākotnē vēl vairāk piestrādājot uz materiālu gatavošanu tieši lietuviešu valodā.

Tiksimies Pierīgā!

Informāciju sagatavoja
Kristīne Sprula, Aiva Vancāne
Pierīgas tūrisma asociācija
Foto: Laura Šīrante un Vitalis Lebedis