Š.g. 23.marts Pierīgas tūrisma ekosistēmas veidotājiem bijusi darbīga diena. Aizvadīts apmācību seminārs “Zaļi domājam, digitāli rīkojamies” un pēc tā – ikgadējā biedrības “Pierīgas tūrisma asociācija” biedru kopsapulce.
Biedrības statūti paredz, ka katru gadu tiek ievēlēta jauna padome, kas nozīmē, ka arī šis jautājums bija biedru kopsapulces darba kārtībā. Vienbalsīgi šogad padomē ir ievēlēti deviņi biedri – Vents Strautmanis (SIA “Boards you”), Kristīne Sprula (gide, tulkotāja), Ilmārs Jasinskis (JIP Mārupīte), Jānis Zariņš (pargajieni.lv), Arta Vigule (SIA “Lāči”), Rūta Zunde (Ādažu novada pašvaldība), Ilze Amerika (Ropažu novada pašvaldība), Patrīcija Vēvere (Mārupes novada pašvaldība) un Agrita Grīnberga (Ķekavas novada pašvaldība). Pirms vēlēšanām katrs no padomes kandidātiem uzstājās ar īsu motivācijas runu, atklājot savu potenciālo ieguldījumu asociācijas izaugsmē. Uzreiz arī norisinājās jaunā sasaukuma padomes pirmā sēdē, kurā atkārtoti vienbalsīgi par padomes priekšsēdētāju ievēlēja Ventu Strautmani. Paldies biedrībai “Pierīgas partnerība”, Annai Imbratei-Siliņai (pārstāvot Ropažu novada pašvaldību) un Janai Freimanei (pārstāvot Salaspils novada pašvaldību) par ieguldīto darbu iepriekšējā padomes sasaukumā!
Nesasniedzot vēl noteikto trīs gadu termiņu, kopsapulcē norisinājās arī valdes vēlēšanas. Vienbalsīgi valdē tika ievēlēta Aiva Vancāne, Elīna Brigmane un Jana Freimane. Līdzīgi kā padomes kandidāti, arī valdes kandidātes pirms vēlēšanām uzstājās ar īsu runu. Paldies Laurai Šīrantei par ieguldīto darbu un atsaucību pirmajā valdes sasaukumā!
Galvenās atšķirības starp abām pārvaldes institūcijām ir, ka valde atbild par biedrības saimniecisko pusi un to vada, bet padome lemj par darbības stratēģiju. Šis solās būt tiešām darbīgs gads, kas nozīmē, ka abām pārvaldes insitūcijām šogad izaicinājumu netrūks.
Netipiski citām reizēm, kopsapulce sākās ar “lemjamajiem jautājumiem” un trešais no tiem – gada pārskata apstiprināšana. Pēc tā gan tika izvērtēts 2022.gadā paveiktais un lielākās mārketinga aktivitātes, kā, piemēram, Velopiedzīvojums “EXIT RĪGA ripo”, dalība “VASARAS IEVADFESTIVĀLĀ”, pirmā Tūrisma informācijas diena gidiem un grupu vadītājiem, jaunās tūrisma kartes izdošana, mājas lapas uzlabojumi un līdz 30.aprīlim vēl notiekošais pārgājienu cikls “DABAS APĻI”. Tālāk tika ieskicētas lielākās projektu idejas un notika darbs tematiskajās grupās:
- Jaunu produktu veidošana (vadīja Aiva Vancāne);
- Pierīgas tūrisma potenciālie attīstības virzieni (vadīja Edgars Ražinskis (Rīgas plānošanas reģions);
- Mārketinga aktivitātes veiksmīgam eksportam (vadīja Jana Freimane).
Darba grupās izstrādās idejas noderēs, lai veiksmīgāk tālāk plānotu investīciju piesaistīšanas iespējas (piemēram, sadarbības tīkla veidošanā).
Arī turpmāk asociāja turpinās darboties un attīstīt tās noteiktos virzienus – EXIT RĪGA sadarbības koordinēšanu, gidu tīkla izveidi, kvalitātes uzraudzību, jaunu produktu veidošanu un interešu pārstāvniecību.
Paldies visiem biedriem, kuri ikgadējā biedru kopsapulcē piedalījās un viesu nama “Upes villa” vadītājai par viesmīlīgo uzņemšanu!

Informāciju sagatavoja:
Pierīgas tūrisma asociācija
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t.26191044