Attālināti un klātienē 12.oktobrī norisinājies EXIT RĪGA otrais apmācību seminārs. Tajā piedalījās Pierīgas tūrisma pakalpoju sniedzēji un tūrisma speciālisti, gidi. Galvenā tēma bija no “idejas līdz īstenošanai”. Klātienē pasākumā piedalījās vairāk kā 30 dalībnieku un līdzīgā skaitā sekoja līdzi arī attālināti – EXIT RĪGA Facebook kontā un ZOOM Webinar platformā.

Apmācību seminārs ir viena no LEADER sadarbības projekta „Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums” aktivitātēm, kas ļauj sniegt iespēju vietējiem uzņēmējiem gūt jaunas zināšanas par sev aktuālām tēmām. Jau iepriekš ziņots, ka projekta sākumposmā tapa pats tūrisma reģiona zīmols EXIT RĪGA, kas apvieno 6 vietējās rīcības grupas un 14 Pierīgas novadus (pēc š.g. 1.jūlija – 7 novadus), ir izveidota interaktīvā karte, video cikls par atpūtas iespējām dažādos gadalaikos, tiek īstenoti Mobilā TIC pasākumi, trīs influenceru un tūroperatoru pārstāvju vizītes.

Semināru atklāja, klātienes un attālinātos semināra dalībniekus sveica Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, vēlot daudz zināšanu apmaiņas un pasakoties par pasākuma norises vietas izvēli. Prezentāciju daļu aizsāka Pierīgas pieredzes stāsti un pirmais no tiem bija par ģimenes uzņēmuma izveidi Babītes ezera krastā, kurā dalījās kempinga “Dūšeļi” saimniece Zane Dūšele. Par sadarbības spēku, tā nozīmi un ceļu līdz Pierīgas tūrisma asociācijas dibināšanai runāja Aiva Vancāne, biedrības valdes priekšsēdētāja. Savukārt, par ilgtspējīga un sociāli atbildīga tūrisma uzņēmuma ietekmi kopienas izveidē dalījās “Dabas zirgu” saimniece un Mežinieku kopienas pārstāve Līga Broduža. Pēc iedvesmas stāstiem sekoja praktiska informācija par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalsta programmām, kurās var pieteikties gan tūrisma uzņēmēji, gan arī biedrības, par kurām vēstīja Inese Šīrava, Tūrisma departamenta vadītāja. Seminārā bija arī pirmizrāde! Ir tapis EXIT RĪGA rudens video, kurš šobrīd jau ir publiskots arī plašākai auditorijai, bet semināra dalībniekiem Pierīgas partnerības valdes locekle Alīna Lukjanceva ļāva to noskatīties pirmajiem, līdztekus informējot arī par citām LEADER projekta “Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums” aktivitātēm. Semināra otrā daļa tika veltīta praktiskām zināšanām – par to, kā savu biznesu pielāgot online videi mācīja Dmitrijs Krasnovskis (SIA AL&C vadītājs, digitālā mārketinga speciālists un producents), bet to, kā rast motivāciju pārmaiņu laikā – Arta Biruma (SIA “Eiro personāls” un SIA “Like IT” īpašniece, SIA "DOMENIKSS" valdes locekle).

Paldies semināra lektoriem par iedvesmu, dalīšanos pieredzē un ieteikumiem, kā arī liels paldies visiem klātienes dalībniekiem un tiešsaistes vērotājiem par aktīvu iesaisti semināra norisē! Īpašs paldies lieliskajam semināra moderatoram Dīvam Reizniekam un Ogres Centrālās bibliotēkas personālam par viesmīlīgo uzņemšanu!

Apmācību seminārs notika, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Semināra ieraksts pieejams šeit: https://ej.uz/ERS2021

 

Vairāk informācijas:
t.26191044, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

EXIT RĪGA ir tūrisma reģiona zīmols, kas apvieno tuvējos Pierīgas novadus, piedāvājot plašas tūrisma un izklaides iespējas vien 50 kilometru rādiusā ap galvaspilsētu. Projektu īsteno 6 partnerības un 14 novadu pašvaldības ar mērķi kopīgi aicināt vietējos un ārvalstu  ceļotājus apmeklēt galvaspilsētas tuvumā esošos tūrisma objektus.

Projekts “Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums” (19-00-A019.332.000005) tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”.

Projekta logo